Книжкове питання: бібліотеки за умов децентралізації

logo
254265_knizhkove_pitannja_biblioteki_za_umov_dec.jpeg


Найпопулярнішим місцем для читання серед провінційних жителів досі лишаються бібліотеки. Ціни на нові видання «кусаються», та й книжкових крамниць в маленьких містечках не так багато. А бібліотеки пропонують великий каталог літератури і подекуди можуть порадувати читачів книжковими новинками.

Яким буде їх майбутнє в умовах реформи місцевого самоврядування? Чи будуть жителі громад читати далі або навпаки оцінять книгосховища як бюджетний баласт? На це питання зараз не можна відповісти однозначно. Звернемося до фактів.

З початку реформи децентралізації в Одеській області було закрито двадцять три бібліотеки. Такі цифри озвучила начальник управління культури, національностей, релігій та охорони об’єктів культурної спадщини Одеської облдержадміністрації Ярослава Різникова під час виставки-форуму «Українська книга на Одещині».

При тому, що бібліотеки підпорядковані Міністерству культури, і рішення про їх закриття треба погоджувати з Києвом. З іншого боку, те ж міністерство поступово перекладає обов’язки з фінансування сільських бібліотек на бюджети місцевих рад.

Так, наприклад, сталося у Саратському районі. І хоча в ньому до сьогодні не утворено жодної об’єднаної територіальної громади, там вже відбулася своєрідна децентралізація бібліотечної системи.

Реклама

А поделиться?