На жнива, що наближаються, вже почали шукати техніку

logo
220150_na_zhniva_wo_nablizhajutsja_vzhe_pochali_.jpeg


Незабаром в Одеській області стартує збір врожаю ранніх зернових. За оцінками експертів в деяких районах кампанія може початись раніше, особливо це стосується південних та центральних районів області, де досить жарке літо. Про це йшла мова на черговій селекторній нараді із головами райадміністрацій за участю першого заступника ОДА Олександра Терещука. Проте наразі існує проблема із технікою. Одеська область має 3 300 власних комбайнів, частина з них сучасні, інша – застарілі, ще радянських часів. І цього не вистачить, аби зібрати весь врожай, повідомляє прес-служба ОДА.

«Нам потрібно залучити 1100 одиниць високопродуктивної збиральної техніки. Середнє навантаження на один комбайн становить 350 – 500 гектарів при нормі 120», – зауважив в. о. керівника Департаменту екології та природних ресурсів ОДА Іван Петрів.

В деяких проблемних районах вже уклали необхідні договори на залучення додаткової техніки, інші обіцяють знайти необхідні комбайни якнайшвидше. Паралельно вживаються заходи щодо пожежної безпеки. Після жнив на полях масово починають палити стерню. Як наслідок страждає навколишнє середовище, а на дорогах виникають аварії через задимлення. Минулого року найгірша ситуація склалась в Ананьївському районі, де зафіксували щонайменше п’ять великих пожеж. Да даними спеціалістів, це робиться навмисно, проте жодної людини так і не покарали.

Поряд з цим в низці районів досі не створено спеціальних пожежних команд, які зможуть оперативно разом із рятувальниками реагувати на надзвичайні ситуації. За словами першого заступника голови ОДА Олександра Терещука треба активніше співпрацювати з ДСНС та місцевою поліцією. «Підприємці, влада міська, селищні ради, ви ж можете це зробити. Я спілкувався із заступником ДСНС в Одеській області, вони нададуть техніку. Може, комусь ці групи і не потрібні, але нас цікавить одне – захистити врожай від пожеж. А з правоохоронними органами ми займемось окремо, якщо є пожежі, повинні бути ті, хто це робить», – наголосив перший заступник голови ООДА Олександр Терещук.

Поделиться статьей в социальных сетях:

А поделиться?
Реклама