Одеській «Сокіл» бореться проти трухановської компанія «Гефест», яка знищує унікальну паркову зону

logo
247542_odeskij_sokil_boretsja_proti_truhanovskoj.jpeg


На сторінці у «Фейсбуці» Одеської міської організації ВГО «Сокіл» нещодавно з’явилося повідомлення про спроби нинішньої влади Одеси знищити паркову зону, яка знаходиться на 5-й станції Фонтану — в курортному районі цього мільйонного міста.

Читайте також: «Екс-прокурор Одеської області: «Мафія — це Труханов»

Зелена паркова ділянка, яка розташована за адресою: місто Одеса, Фонтанська дорога, 25 вже частково зруйнована заради багатоповерхового житлового комплексу, а її залишки в найближчому майбутньому також будуть ліквідовані.

У 1999 році, за головування в Одесі мера Руслана Боделана, частина території колишнього санаторію ім. Чувиріна, площею 4 гектари була безкоштовно передана благодійному фонду його доньки Ольги Боделан «Детская деревня АСТР». Історичні будівлі дореволюційної епохи і парк були освоєні під комплекс навчальних, виховальних і розважальних закладів для дітей. Вони були надані для постійного користування, але без права власності.

Читайте також: «Нардеп Фірсов: Я вручаю СБУ докази російського паспорта Труханова»

Одеса, санаторій ім. Чувиріна

Одеса, санаторій ім. Чувиріна

Однак з часом керівництво так званого благодійного фонду перенаправило свою «благу діяльність» з дітей на свої кишені. У 2014 році починається масштабна співпраця з будівельною компанією «Гефест» з метою оформлення цієї ділянки під забудову багатоповерхівками. Також з цією сумнозвісною компанією, яка стала відома одеситам через скандали, спричинені знищенням історичних будівель у місті, за даними з достовірних джерел, опосередковано пов’язаний міський голова Геннадій Труханов. Нових бізнес-партнерів не зупинило рішення міської ради від 2009 року про визнання цієї території парковою зоною загального користування, що унеможливлює її забудову. Справа двічі розглядалася судами трьох інстанцій, але врешті-решт потрібне для «Гефеста» рішення було отримане. Судді абсолютно незаконно позбавили заклад «Детская деревня АСТР» статусу паркової зони, тим самим розв’язавши руки міській владі. Невдовзі компанії «Гефест» фактично надали дозвіл на забудову паркової зони, який міська рада поспіхом затвердила 25 лютого 2015 року, не провівши громадських слухань і не маючи рішення архітектурної комісії.

У грудні 2016 року половину території парку за адресою: місто Одеса, Тополевий пров., 17-а було перетворено на будівельний майданчик і обнесено парканом, а згодом — вирито котлован першого будинку. Взагалі, згідно з проектом, планується побудувати три 24-поверхових і один – 14-поверховий будинки. Квартал, який мав показники озеленення в чотири рази вище норми, перетвориться на чергові «бетонні джунглі» з бруківкою і асфальтом. У процесі будівництва буде знищено і унікальні столітні архітектурні пам’ятки старої Одеси. Також треба зазначити, що комплекс, котрий позиціонується, як елітне житло для заможних людей матиме понад тисячу квартир та біля п’ятисот паркувальних місць, що призведе до погіршення і без того складної транспортної ситуації.

Геннадій Труханов

Геннадій Труханов

Читайте також: «Активісти відновили зруйноване трухановськими тітушками наметове містечко в Одесі»

Таким чином через недбалість і жадібність нинішнього міського керівництва Одеса може невідворотно втратити чергову унікальну та колоритну історичну територію разом із парком.

Одеський осередок ВГО «Сокіл» та Одеська обласна організація ВО «Свобода» вимагають припинити планомірний дерибан міста і оголошують протестну кампанію проти цієї зухвалої незаконної забудови.

Реклама

А поделиться?