Одещина готується до потужного інклюзиву

logo
247772_odewina_gotuetsja_do_potuzhnogo_inkljuziv.jpeg


На Одещині розробляють план щодо розвитку інклюзивної освіти та готують нових педагогів для дітей з особливими потребами. Про це йшлося на нараді за участю структурних підрозділів ОДА. В 2016-2017 році в Одеській області створено 82 класи з інклюзивною формою навчання, де перебуває 127 учнів із особливими потребами. Ще 172 дитини відвідують спецкласи, що працюють в загальноосвітніх школах. Але це невелика кількість дітей, які потребують на особливий підхід для отримання освіти, повідомляє прес-служба ОДА.

«Якщо дитині надається доступ до загальної освітньої системи, що не має умов для забезпечення відповідного її можливостям навчання, насправді порушується її право на якісну освіту. Сенс інклюзії полягає не втому, щоби протиставити дві освітні системи – масову та спеціальну, а в тому, щоби наблизити їх, зробити кордони між ними прозорими, збагатити загальну педагогіку досягненнями спеціальної», — зазначив заступник голови ОДА з гуманітарних питань Сергій Колебошин.

Зараз в інклюзивних класах працює майже 60 асистентів вчителя, які безпосередньо займаються із дітьми з особливими потребами. Вже наступного року до них приєднаються ще 34 педагоги. Наразі вони проходять відповідне навчання.

Також обговорювали питання щодо створення системи інклюзивно-ресурсних центрів. Вони допомагатимуть розробляти індивідуальні навчальні програми, надаватимуть психологічну допомогу, консультації тощо. За словами Сергія Колебошина, на Одещині необхідно розпочати потужну інформаційну кампанію щодо толерантного ставлення до дітей с особливими освітніми потребами та залучати для цього ЗМІ та соцмережі.

Поделиться статьей в социальных сетях:

Реклама

А поделиться?