Прокуратура оприлюднила відео жорстокого побиття в’язнів працівниками одеського СІЗО

logo
254127_prokuratura_opriljudnila_video_zhorstokog.jpeg


Слідчі порушили кримінальні провадження за фактами катування, недбалості, пропаганди тоталітаризму тощо.

Одеська прокуратура виявила факти катування в скандальному СІЗО та оприлюднила відео, на яких співробітники установи жорстоко б’ють утримуваних арештантів.

Відповідні відео прес-служба відомства виклала на своєму офіційному YouTube-каналі.

Як видно на записах, люди спортивної статури у військовому одязі й балаклавах б’ють арештантів ногами і кийками, а за їхніми діями спостерігають працівники в уніформі.

«Усі вони — співробітники пенітенціарної служби. Складність у тому, що вони без шевронів і в масках. Але навіть якщо ти просто дивишся на побиття, це теж порушення закону. Такими діями можна тільки спровокувати людей, а не заспокоїти», — наголосив прокурор області Олег Жученко.

За його словами, під час розслідування моторошного вбивства інспектора СІЗО слідчі виявили факти нелюдського поводження з утриманими та відкрила провадження за статтею про перевищення службових повноважень. Проте згодом прокуратура змінила кваліфікацію справи на катування, за що зловмисникам загрожує до 10 років ув’язнення.

Окрім цього слідчі інкримінують працівникам ізолятора службове підроблення, а також пропаганду тоталітаризму – через те, що в одному з кабінетів знайшли портрет відомого радянського діяча Фелікса Дзержинського.

Таким чином, загалом прокуратура відкрила п’ять кримінальних проваджень у справі одеського СІЗО — за фактами вбивства, недбалості, катування, службового підроблення та пропаганди тоталітаризму.

Окремо Жученко запевнив, що зґвалтування інспектора, згідно з даними судово-медичної експертизи, не було.

«Ми зробимо все, щоб керівництво слідчого ізолятора і вищі начальники були покарані. Вони несуть відповідальність в тому числі і за те, що співробітники установи фактично перебувають у тих же умовах, що й ув’язнені, фактично відбувають покарання», — додав він.

Реклама

А поделиться?
Читайте также: