«Шмони» – це звичайне явище, – у Нацполіції відреагували на катування людей у Одеському СІЗО

logo
252897_shmoni_ce_zvichajne_javiwe_u_nacpoliciji_.jpeg


Після будь-якого, навіть незначного інциденту у Слідчих ізоляторах відбуваються так звані «шмони». Крім того, ще з радянських часів є ганебною практикою, коли заарештованих намагаються тримати в полі колективної відповідальності за допомогою «всяких «смотрящих».

Про це pfzdbd радник начальника ГУ Нацполіціі в Одеській області Руслан Форостяк на своїй сторінці у Facebook.

«Змушений прокоментувати чутки, які більше є схожими на істерики, навколо ситуації пов’язаної з резонансною подією в слідчому ізоляторі тимчасового утримання, що нещодавно відбулася в Одесі». Ніби зараз там «беспредельний шмон» та «ломают людей», грубо порушуючи права та свободи громадян, що утримуються», – зазначає він.

Читайте також: Новий скандал у Одеському СІЗО: прокуратура зробила заяву щодо побиття утримуваних

Відтак, Форостяк наголошує, що «після будь якої, навіть незначної НП у подібних закладах «шмони» – це звичайне явище, коли знищуються всякі «канатні дороги», вилучаються мобільні телефони, засоби зв’язку та заборонені речі».

«А взагалі, це ще з радянських часів є ганебною практикою, коли заарештованих намагаються тримати в полі колективної відповідальності за допомогою всяких «смотрящих», які через ймовірні репресії саме самі й не є зацікавленими у порушеннях, що підривають авторитет керівництва закладу або створюють будь-який резонанс», – додає радник очільника поліції Одещини.

Крім того він додав, що діяльність ізолятора є зоною відповідальності Державної пенітенціарної служби у складі Міністерство юстиції України, а вже розслідуванням злочинів чи можливих правопорушень займається поліція.

«До слова, саме нещодавно у МВС створено окреме управління, що опікується правами людини та їхнім дотриманням», – підкреслив Форостяк.

Нагадаємо, увечері 17 серпня на території Одеського слідчого ізолятора один із засуджених заманив і жорстоко вбив працівницю закладу. Опісля чоловік розчленував тіло жінки та разом з речами викинув у смітник. Згодом з’явилася інформація, що начальника цього СІЗО звільнили з посади.

Крім того, народний депутат від «Радикальної партії» Ігор Мосійчук зауважив, що після цього моторошного злочину, замість масового звільнення керівництва, розпочалося масове побиття та катування заарештованих.

Реклама

А поделиться?