Татарбунарці представили традиції півдня Одещини на міжнародному фестивалі «Стрвенж-Чорне море 2017»

logo
254489_tatarbunarci_predstavili_tradiciji_pivdnj.jpeg


Цьогорічне літо подарувало Татарбунарському району чималу кількість можливостей, щоб продемонструвати багатонаціональну культурну традицію його жителів. До однієї з найяскравіших подій в культурному житті району належить участь в міжнародному фестивалі українсько-польської культури «Стрвенж-Чорне море 2017», який відбувся в містечку Устшики-Дольне.

Участь Татарбунарського району в цьому фестивалі є великою заслугою народного артиста України Валерія Цуркана. Він протягом останніх років підтримує культурні зв’язки з Польщею. Цього року його увага не оминула і Татарбунарський район. Досить детально обираючи учасників фестивалю з України, він не засумнівався, був переконаний, що район гідно представить особливості культури бессарабського краю.

фестиваль «Стрвенж-Чорне море 2017» - 2

На фестиваль поз’їзджалися представники з різних країн: Чехія, Словакія, Угорщина, Україна, Польща та Німеччина. Популяризуючи культуру свого рідного краю Татарбунарський район представляли таланти з села Дельжилер: танцювальний колектив «Росна китка»(кер. А. Недялкова), народний вокальний ансамбль «Дельжилерка» (кер. А. Стоянов), солістка Дмитрівського БК − Зоя Гайдаржи, сімейний дует – Зоя та Михайло Гайдаржи, соліст Дмитрівського БК – Афанасій Стоянов, а також неперевершено лунала музика у виконанні Миколи Чепраса − труба і акордеону – Афанасія Стоянова.

фестиваль «Стрвенж-Чорне море 2017» - 1

Учасники фестивалю були нагороджені Дипломами Burmistrza miasta Ustrzyki Dolne – Pana Bartosza Romowicza. На пам’ять польській стороні від імені голови с. Дельжилер І. А. Станімак та від імені відомого художника села і всього півдня Бессарабії – Тодорова Прокопа Борисовича була подарована картина «Момиче сас рози» − справжній антикваріат, адже художник працював над нею понад 50 років тому.

Глядачі дуже тепло та радісно зустрічали артистів Татарбунарського району. Начальнику відділу культури Татарбунарської РДА Оксані Поповій було дуже приємно, що творчість наших артистів припала до душі закордонному глядачеві. Про, що вказує не лише ця поїздка до Польщі. Минулого року таланти нашого краю відвідали Болгарію. Що і стало першим кором до налагодження міжнародних культурних відносин. Такий розвиток подій зайвий раз підтверджує те, що наша культура особлива, вона володіє великою силою, яка здатна торкнутися серця.

Фестиваль залишив не лише позитивні враження, він підніс багатонаціональну культуру Півдня Бессарабії на міжнародний рівень. Безперечно, нам є, чим захоплювати та дивувати. Робімо це разом, і тоді нам не буде рівних!

Єфросинія МУКІЄНКО

Поделиться статьей в социальных сетях:

Реклама

А поделиться?
Читайте также: