У Одесі відбувся турнір пам’яті Йосипа Кесельмана

logo
220370_u_odesi_vidbuvsja_turnir_pam_jati_josipa_.jpeg


У Одесі пройшов традиційний, 22-й міжнародний турнір з баскетболу пам’яті заслуженого тренера України Йосипа Кесельмана. Ці змагання були організовані і проведені благодійним фондом підтримки та розвитку жіночого і дитячого баскетболу в Одесі імені Йосипа Кесельмана за сприяння Одеської обласної федерації баскетболу та СДЮСШОР імені Бориса Литвака. 

Участь у 22-му меморіалі Кесельмана взяли 12 команд дівчат 2002 та 2004 років народження, загалом близько 150 юних баскетболісток з України та Молдови. На урочистому відкритті змагань його учасниць та гостей турніру привітали президент одеської обласної федерації баскетболу, директор СДЮСШОР ім. Литвака — Олексій Діберт, начальник навчально-спортивного відділу управління з фізичної культури та спорту Одеської міської ради Любов Карєва, та головний організатор турніру президент благодійного фонду підтримки та розвитку жіночого і дитячого баскетболу в Одесі імені Йосипа Кесельмана, президент БК «ІнтерХім»,  син Йосипа Кесельмана — Віктор Ворожко.

На церемонії відкриття меморіалу Кесельмана гравцям усіх 12-ти команд були вручені пам’ятні сувеніри та подарунки. За допомогою відеозапису програми одного з одеських телеканалів учасники турніру, їхні тренери, батьки і гості змагань змогли дізнатися більше про заслуженого тренера України Йосипа Кесельмана. Йосип Якович, який відрізнявся надзвичайно запальним характером та самовідданою любов’ю до баскетболу, багато років працював з жіночими та дівочими командами у одеській СДЮСШОР №2 яка зараз носить ім’я Бориса Литвака.

Зважаючи на велику кількість запланованих матчів, частина двобоїв була проведена ще до урочистого відкриття змагань. Зустрічі проходили у двох залах СДЮСШОР імені Бориса Литвака. Загалом у рамках меморіалу Кесельмана відбулись два дівочих турніри – по шість команд 2002-го та 2004-го років народження. Матчі проходили за коловим принципом. Старшу групу склали одеситки 2002 року народження зі СДЮСШОР імені Литвака, харківський «Інваспорт», у якому грали більш дорослі дівчата з вадами слуху, через що ця команда виступала поза конкурсом, запорізька ДЮСШ-2002, ОДЮСШ з Івано-Франківську, «Черкаські Мавпи», та наші гості з Молдови команда «Пантери» з міста Яловени.

Молодшу групу склали вихованки одеської СДЮСШОР імені Литвака 2004 року народження,  ОСДЮСШОР з Рівного, дніпровська СДЮСШОР-5, ДЮСШ-2004 з Запоріжжя, збірна південних районів Одеської області під назвою «Бессарабія», та наймолодший учасник — бердянська «Чайка», складена переважно з дівчат 2006 – 2007 років народження. Регламент змагань передбачав дуже насичений графік для команд-учасниць – два дні по дві гри та ще одна на третій. Тим не менше організатори меморіалу у суботу 17 червня передбачили паузу у розкладі змагань, підчас якої юні баскетболістки відвідали виставу у дельфінарії «Немо». Знайшов своє місце поміж офіційних матчів меморіалу Кесельмана і товариський двобій між збірною учасниць турніру та ветеранами баскетболу серед яких було чимало вихованок Йосипа Кесельмана. Гра проходила за скороченим регламентом. Спочатку намітилась рівна боротьба, але ближче до кінця зустрічі стало зрозуміло, що досвід начисто переграє  молодість. На останній хвилині  гри арбітри дозволили вийти на майданчик усім гравцям збірної турніру одночасно, але навіть це не врятувало юних баскетболісток від поразки. Ветеранська «Ісяїч-Тім» перемогла з рахунком 39:18.

Тим часом змагання у двох вікових категоріях потроху добігали кінця. У молодшій групі усі матчі програли дівчата з бердянської «Чайки», натомість усі інші колективи виявились досить рівними. Особливо хочеться відзначити «Бессарабію», яка складалась з вихованок ДЮСШ Ізмаїльського, Ренійського та Білгород-Дністровського районів Одещини. Дівчатам з півдня Одеської області було особливо цікаво зустрітися з представниками інших областей, та набратися турнірного досвіду. У підсумку по разу на турнірі програли команди з Одеси та Рівного, але за результатом очної зустрічі вихованки Лідії Канцлер зі СДЮСШОР імені Бориса Литвака посіли перше місце. У старшій групі прогнозовано без поразок завершила турнір команда харківського «Інваспорту», яка, нагадаємо,  виступала поза конкурсом. Поміж дівчат 2002-го року народження усі перемоги здобули підопічні Катерини Глухової та Людмили Іус зі СДЮСШОР імені Бориса Литвака.

На церемонії закриття турніру спочатку були відзначені лауреати у індивідуальних номінаціях. Кращий атакуючий гравець – Вероніка Семикашева з Дніпра, кращий захисник – Тетяна Кулинок  з Харкову, кращий центровий – Анастасія Ковтун з Івано-Франківську, Найбільш перспективний гравець – Дар’я Зюзько з Одеси, Найбільш перспективний снайпер – Дар’я Любенська з Черкас, міс турніру – Вероніка Бакал з Одеси, Найбільш енергійний тренер – Людмила Щедрівая – з Харкову, найбільш експансивний тренер – Лідія Канцлер з Одеси, Найбільш перспективний тренер – Михайло Мєльников з Білгороду-Дністровського, приз глядацьких симпатій – Олександра Сардак з Запоріжжя, кращий новачок – Яна Созонюк з Рівного, герой вирішальних секунд – Мілена Кируца  з Молдови, майбутнє клубу «Інтерхім» — Катерина Ткаченко з Одеси, приз за баскетбольний характер – Ольга Кириченко з «Бессарабії» , та кращий гравець турніру – Аліна Зозуля з Одеси.

У командному заліку серед молодших дівчат бронза дісталася «Бессарабії», другими фінішували дівчата з Рівного, чемпіонський титул у молодшій групі меморіалу Кесельмана вибороли дівчата з одеської СДЮСШОР імені Литвака. У старшій групі окремий пам’ятний приз «альтернативного переможця» отримала команда харківського «Інваспорту». Бронзові нагороди у цій віковій категорії дісталися «Пантерам» з Яловен, срібло – у дівчат з Івано-Франківську,   а чемпіонами серед дівчат 2002 року народження, як і  у молодшій групі стали вихованки одеської СДЮСШОР імені Бориса Литвака. 

А поделиться?