Україна та Молдова відкрили перший спільний КПП на придністровській ділянці кордону

logo
234108_ukrajina_ta_moldova_vidkrili_pershij_spil.gif


Президент України Петро Порошенко та прем’єр-міністр Молдови Павло Філіп відкрили перший молдовсько-український митний пункт пропуску на придністровській ділянці кордону («Кучурган-Первомайськ»).

Під час відкриття Порошенко відзначив, що контроль на кордоні буде здійснюватися спільно з місією ЄС EUBAM (Місія ЄС з прикордонної допомоги Молдові та Україні).

«Представники цієї місії будуть брати спільну участь у забезпеченні контролю, для того щоб ми твердо забезпечили безпеку, прозорість, антикорупційність, комфортність для тих, хто перетинає кордон», — відзначив президент.

Порошенко додав, що дав доручення МЗС та ДФС поширити місію EUBAM на інші пункти перетину кордону для забезпечення прозорості і ефективної боротьби з контрабандою та корупцією.

«Віднині українські та молдовські прикордонники та митники разом з представниками EUBAM будуть працювати для забезпечення безпеки і комфорту наших громадян», — сказав Порошенко.

Спільний молдовсько-український митний пункт пропуску «Кучурган-Первомайськ» мав запрацювати ще 31 травня цього року. У МЗС Молдови затримку пояснили технічними причинами, а в прикордонній поліції Молдови — питаннями логістики та облаштування пункту пропуску.

Влада невизнаного Придністров’я про перспективи появи молдовсько-українського контролю на кордоні висловлювалася критично. У Держдумі РФ також висловлювали «занепокоєння» з цього приводу, на що МЗС України відповіло окремою заявою.

А поделиться?
Реклама