Україна та Молдова запровадили спільний прикордонний контроль у ПП «Кучурган-Первомайськ»

logo
234009_ukrajina_ta_moldova_zaprovadili_spilnij_p.jpeg


Спільний прикордонний контроль у пункті пропуску «Кучурган-Первомайськ» запровадили Україна та Молдова, повідомив український міністр закордонних справ Павло Клімкін.

«Започатковуємо спільний прикордонний контроль з Молдовою за участю ЄС у ПП «Кучурган-Первомайськ». Ще один крок до управління кордонами за стандартами ЄС», — написав він у своєму аккаунті у Twitter у понеділок.

Започатковуємо спільний прикорд. контроль з Молдовою за участі ЄС у ПП Кучурган-Первомайськ.Ще 1 крок до управл. кордонами за стандартами ЄС

— Pavlo Klimkin (@PavloKlimkin) 17 июля 2017 г.

Як повідомила прес-служба молдовського уряду, спільний КПП відкриють у понеділок, у церемонії візьмуть участь прем’єр-міністр Молдови Павел Філіп та президент України Петро Порошенко.

Спільний КПП «Кучурган-Первомайськ» відкривається на підставі відповідної міжурядової угоди. Його відкриття підтримується Євросоюзом у рамках політики сусідства з модернізації інтегрованого менеджменту кордонів.

Контроль здійснюватиметься на українській стороні, на КПП «Кучурган», що межує з придністровським пунктом пропуску «Первомайськ». На першому етапі, який триватиме близько півроку, співробітники Митної служби та Прикордонної поліції Молдови спільно з українськими партнерами контролюватимуть лише операції з експорту товарів із придністровського регіону. Співробітники Прикордонної поліції здійснюватимуть моніторинг транспортних засобів і людей, реєструватимуть іноземних громадян, які в’їжджають або виїжджають, і надаватимуть зацікавленим особам інформацію про національне законодавство у сфері міграції.

На другому етапі розпочнеться спільний контроль за пересуванням товарів — і на експорт, і на імпорт, а також транспортних засобів і фізичних осіб. При цьому на економічних агентів і фізичних осіб Придністровського регіону не накладатимуться обмеження або заборони, які можуть змінити чинні процедури переходу кордону.

Продукцію рослинного і тваринного походження можна буде ввозити і вивозити з Придністровського регіону на основі сертифікатів, виданих відповідними фітосанітарними та ветеринарними службами двох держав, без контролю і стягування оплати.

Спільний контроль покликаний спростити пересування товарів, транспортних засобів і фізичних осіб відповідно до принципу «одна зупинка — одне вікно», зокрема, шляхом проведення необхідних митних процедур для експортно-імпортних операцій з товарами з/до Придністровського регіону, включаючи підакцизні, з метою значного скорочення часу митного контролю і транспортних витрат, а також шляхом вибіркового контролю транспортних засобів і товарів.

А поделиться?Читайте также: