Україною та Молдовою розпочато спільний контроль на пункті пропуску «Кучурган – Первомайськ»

logo
234243_ukrajinoju_ta_moldovoju_rozpochato_spilni.gif


На міжнародному автомобільному пункті пропуску «Кучурган-Первомайськ» придністровської ділянки українсько-молдовського кордону відсьогодні буде здійснюватися спільний контроль українських та молдовських митників.

Встановленню спільного контролю передувала велика робота як з української, та і молдовської сторони. Протокол, Технічна схема та Режимні правила організації спільного контролю були підготовлені прикордонними та митними службами України та Молдови в максимально короткі терміни за участі Місії Європейського Союзу по прикордонній допомозі Молдові та України (EUBAM).

Як зазначив в.о. Голови Мирослав Продан, завдяки можливості відрахування 10% від надходжень перевиконаних митних платежів на розвиток інфраструктури пунктів пропуску, було виділено кошти на закупівлю трансформаторної підстанції та дизель-генератора. Крім того, встановлені модулі для здійснення митного та прикордонного контролю.

Планується,що в подальшому (орієнтовно у серпні цього року) буде здійснено технічний огляд пункту пропуску експертами Міжнародної організації міграції, EUBAM, прикордонними та митними службами України та Молдови для визначення подальшої роботи у напрямі розвитку необхідної інфраструктури.

Загалом, на українсько-молдовському кордоні Державною фіскальною службою здійснюються чотири інфраструктурних проекти, фінансування яких передбачено у рамках Флагманської ініціативи Східного партнерства.

Окрім, організації спільного контролю на пункті пропуску «Кучурган -Первомайськ», це — реконструкція пункту пропуску «Рені — Джюржюлешті», будівництво спільного керівного пункту «Паланка» та впровадження системи відеоконтролю в автомобільних пунктах пропуску на українсько-молдовському кордоні.

Крім того, здійснюються заходи щодо будівництва з метою зміни статусу пункту пропуску «Бронниця-Унгурь» з місцевого на міжнародний.

Нагадаємо, угодою між Урядами України та Молдови визначені 7 пунктів пропуску, у яких передбачається спільний контроль (з них на придністровській ділянці розташований один пункт — «Кучурган-Первомайськ».) На сьогодні спільний митний контроль здійснюється у 5 міжнародних пунктах пропуску на українсько-молдовському кордоні.

Загалом на українсько-молдовському державному кордоні відкрито 67 пунктів пропуску, з них 25 — на придністровській ділянці кордону.

У пункті пропуску «Кучурган-Первомайськ» здійснюється митний контроль товарів, оформлених у режимах «транзит» та «експорт», які вивозяться з митної території України у Республіку Молдову.

Так, в першому півріччі 2017 року в режимі «транзит» через пункт пропуску «Кучурган-Первомайськ» вивезено товарів в кількості 52 тис. тон на суму 1 млрд. 300 млн. грн., а в режимі «експорт» — понад 13 тис. тон на суму 535 млн. грн.

З початку поточного року переміщення транспортних засобів через пункт пропуску «Кучурган — Первомайськ» у середньому на добу складає 1500 легкових транспортних засобів, 150 вантажних транспортних засобів та 26 автобусів.

17.07.2017

По поводу размещения пресс-релизов обращайтесь в отдел маркетинга:e-mail: client@agroperspectiva.comтел.: +38 (044) 486-8119

Реклама

А поделиться?
Читайте также: