В Одесі відбулася презентація книги філософа Акимовича про витоки українства

logo
252959_v_odesi_vidbulasja_prezentacija_knigi_fil.jpeg


В одеській біблотеці ім. Івана Франка відбулася презентація книги відомого одеського вченого-філософа й дослідника витоків українства Євгена Акимовича «Спогади про молодість».

З автором ідеологічної концепції «Демократичний патріотизм» і низки наукових праць, присвячених дослідженню історії Української держави від прадавніх часів до сучасності, зустрілися місцеві історики, журналісти, студенти й представники громадськості, повідомляє кореспондент Укрінформу.

«Після багаторічних досліджень ключових віх суспільного життя, культури і духовності нашого народу я дійшов висновку, що непереборна сила українців — у здатності до самоорганізації під час історичних випробувань. Цю здатність впливати на владу заради успішного розвитку країни громадянське суспільство демонструє й зараз у протистоянні російській агресії. Більш того, громадянське суспільство часом обмежує владу, контролюючи її та примушуючи діяти в інтересах суверенітету, свободи та прогресу», — зазначив під час презентації доцент кафедри філософії та культурології Одеського національного економічного університету.

Вчений-філософ додав: «Якщо підсумувати, виходить, що ми шукаємо себе і свою сутність, а знаходимо Україну — з її багатою культурою і чи найбагатшою землею».

В обговоренні нової праці, виданої редакційно-видавничою фірмою «Прес-кур’єр» під рубрикою «Кафедра Євгена Акимовича», взяли участь поет Станіслав Стриженюк, журналісти Йосип Бурчо і Валентина Черевиченко, старший бібліотекар Лариса Масковець, студенти одеських вишів.

«Я певний, що книга філософської мудрості, поданої дослідником у розділах «Епоха середньовіччя та ренесансу», «ХХ століття», «Новий час» і «Спогади про молодість» та інших, стане настільною для багатьох поціновувачів творчості Євгена Олександровича, передусім молоді. Не випадково на презентації так багато студентів, хоч декотрі з них мають щасливу нагоду слухати Євгена Акимовича на університетській кафедрі», — сказав Бурчо.

Читайте також: Нацопера відзначить ювілейний 150-й сезон зірковим оперно-балетним фестивалем

Як зауважила директор бібліотеки Наталія Кликова, книги-дослідження Євгена Акимовича допомагають читачам долучатися до віковічної мудрості, усвідомлювати свою сутність, сприяють вихованню вільних людей — патріотів України.

Реклама

А поделиться?