Вирішено, що на Одещині буде 9 госпітальних округів

logo
219646_virisheno_wo_na_odewini_bude_9_gospitalni.jpeg


На сесії облради 16 червня депутатів ознайомили з концепцію медичної реформи, зокрема впровадження системи госпітальних округів. На Одещині їх буде дев’ять, але це не адміністративні одиниці, а функціональні, зазначив керівник обласного департаменту охорони здоров’я В’ячеслав Полясний. В них не буде ані центрів, ані чітких меж.

Головне завдання перерозподілити ресурси між медичними установами та оптимізувати систему, щоб кожна лікарня обслуговувала пацієнтів відповідно до потреб та власних можливостей. Це змінить і систему фінансування медицини — гроші виділятимуть не за койко-місця, а за обсяг наданих послуг.

«Ніхто нічого закривати не буде! Ми плануємо на базі будь-якої установи сформувати базові відділення, які цілодобово сім днів на тиждень надаватимуть медичну допомогу в мінімальному обсязі амбулаторним чи стаціонарним пацієнтам. Тут будуть найпростіші інструменти — це рентген, лабораторія із можливістю телетрансляції, адже сьогодні телеметрія працює зо всіма обласними лікарнями. Таким чином всі компетенції, які в нас є, будуть доступні мешканцям найвіддаленіших куточків», — зауважив В’ячеслав Полясний.

сесія облради - госпітальні округи - 1

Саму концепцію реформування медичної галузі в регіоні ще в травні презентував голова ООДА Максим Степанов. За його словами, система госпітальних округів впроваджуються по всій країні, але на Одещині їх створюють за модульною схемою.

«Якщо в одному районі гарне травматологічне відділення з великою кількістю пацієнтів і не дуже відвідуване пологове, а в сусідньому районі гарне пологове відділення, в яке їздять народжувати мешканки першого району, немає сенсу утримувати такі відділення в обох районах», — зазначив Степанов.

Поделиться статьей в социальных сетях:

А поделиться?