Правоохоронці завершили розслідування щодо зайвих зарплат директору порту Южного

ГоловнаНовиниКримінал

20 грудня 2022 р. 09:55

Правоохоронці завершили розслідування щодо зайвих зарплат директору порту Южного

Правоохоронці завершили розслідування щодо зайвих зарплат директору порту Южного

(Фото: САП, порт «Южний»)

Спеціалізована антикорупційна прокуратура прийняла рішення про завершення досудового розслідування, яке здійснювали детективи Національного антикорупційного бюро України щодо заволодіння понад 1,3 мільйоном гривень колишніми виконувачем
обов’язків директора, головним бухгалтером та заступником директора Державного підприємства «Морський торговельний порт «Южний». 

Про це повідомили у пресслужбі САП.

У ході досудового слідства встановлено, що у квітні — серпні 2020 року виконувач обов’язків директора державного підприємства за попередньою змовою з головним бухгалтером та
заступником директора з правових та майнових питань та за їх пособництва, забезпечив зайве нарахування собі та подальшу виплату заробітної плати понад встановлені законом обмеження.

У квітні 2020 року та на період до завершення місяця, в якому відміняється карантин, установлений Кабінетом Міністрів України були встановлені ці
обмеження й діяли до жовтня 2020 року. Зокрема обмежувався місячний розмір заробітної плати керівників, членів виконавчих органів, а також винагороди членів наглядових рад суб’єктів господарювання державного сектору економіки сумою у 47 тисяч 230 гривень. Попри це посадовець за вказаний період незаконно забезпечив нарахування та подальшу виплату собі понад 1,3 млн грн.

На початку вересня детективи Національного антикорупційного бюро України повідомили про підозру директору Державного
підприємства «Морський торговельний порт «Южний» та двом його заступникам у привласненні державного майна шляхом зловживання службовим становищем.

Тоді правоохоронці не повідомляли прізвищ підозрюваних однак відомо, що з листопада 2019 по серпень 2020 років цю посаду обіймав Олександр Олійник. Проте у
серпні 2020 року Кабінет міністрів несподівано звільнив його з посади. Втім, 31 травня 2021 року уряд знов погодив призначення на посаду директора ДП «Морський торговельний порт «Южний» Олександра Олійника. А на початку липня 2022 року затвердив його кандидатуру ще раз.

В разі доведення провини, посадовцям загрожує позбавлення волі на строк від семи до дванадцяти років з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до трьох років та з конфіскацією майна.  

Зазначимо, що у жовтні Вищий антикорупційний суд
продовжив строк розслідування кримінального провадження за цією справою до 1 січня 2023 року.

Також Вищий антикорупційний суд відмовився відстороняти директора Олександра
Олійника від посади.

Олександр Олійник знаходиться на волі. ВАКС у вересні обрав йому запобіжний захід у вигляді застави розміром в 1 мільйон 448 тисяч 70 гривень. 

Автор: Кирило Бойко