На межі екологічної катастрофи: не відбулися торги з капітального ремонту дамби, що захищає водозабір міста Ізмаїл

На межі екологічної катастрофи: не відбулися торги з капітального ремонту дамби, що захищає водозабір міста Ізмаїл

Як
повідомляла інформаційна агенція «Юг.Today», 8 листопада Одеська об’єднана дирекція будівництва водогосподарських об’єктів оголосила
торги для пошуку
підрядника, який зголоситься здійснити капітальний ремонт ділянки захисної дамби на 97 км річки Дунай в Ізмаїльському районі, що попередньо оцінюється в 46 млн 13 тис. 221,2 грн.

Через зміну напрямку течії Кілійського гирла Дунаю, відбувається розмив берега та тіла захисної дамби, яка захищає водозабір Ізмаїлу. Як зазначають фахівці, якщо вода прорветься, вона може затопити насосну станцію, що призведе до зниження якості питної води в місті, а також підтопити найближче село.

Було
організовано виїзд спеціальної комісії із представників Басейнового управління водних ресурсів річок Причорномор’я та нижнього Дунаю для огляду дамби, що повинна була визначити обсяг робіт та об’єм фінансування. Кошти для реставрації дамби мали намір виділити з екологічного фонду держбюджету.

Планувалося, що капітальний ремонт гідротехнічної споруди завершиться до 31 серпня 2023 року.

Але, на жаль, через відсутність пропозицій торги не відбулися. Наразі невідомо, чи підрядники
вважають запропоновану ціну в 46 млн гривень за здійснення капітальних робіт надто низькою, чи існує якась інша причина.

Журналісти інформагенції «Юг.Today» й надалі будуть відстежувати розвиток подій стосовно реконструкції захисної дамби на 97 км ріки Дунай.

Схожі новини