В Одеській області мешкають незвичайні птахи

В Одеській області мешкають малопримітні птахи — дрімлюги. Незрозумілі для пересічного спостерігача крики і безшумні польоти в нічному небі зіграли зі звичайною дрімлюгою злий жарт: люди зарахували птаха до нечистих.

Про це на своїй сторінці у Фейсбук повідомляє еколог Іван Русєв.

За дрімлюгами
можна поспостерігати в НПП «Тузлівські лимани», що на півдні Одещини.

Слід зазначити, що багато хто не тільки не бачив цих дивовижних птахів в Україні, а й навіть не чув про них. А тим часом вони гніздяться на всій території країни, крім високогір’я, а мігрують взагалі скрізь. «Дрімлюгу, яка відпочиває, можна виявити лише випадково, злякавши її зблизька. Строкате оперення, примружені очі і непорушність маскують пернатого в навколишньому середовищі і роблять майже
невидимим. Але, навіть побачивши на власні очі, куди приземлився птах, виявити його там, ой як нелегко. Здається, що це просто ствол дерева, сухий сучок, кущик сухої трави.

Але якщо ви таки помітите дрімлюгу і наближатиметеся до нього вкрай обережно, птах може підпустити до себе дуже близько. Тоді ви станете свідком чудового перетворення цього шматочка стовбура чи трави на дивовижне створення. Воно відкриє свою величезну пащу і зашипить, намагаючись щосили злякати непроханого
гостя. А ще птах має великий рот, покритий по краях щетинками, які допомагають ловити жуків, комарів, мошку та іншу необережну дрібноту. До речі, дрімлюга належить до найкорисніших комахоїдних птахів»,- зазначає вчений.

Больше новостей на нашем телеграм-канале: https://t.me/volnorezodessa