Мешканці Болградської громади отримали ще тиждень для надання пропозицій щодо перейменування

У Болграді комісія щодо перейменування об’єктів топоніміки розглянула всі продані мешканцям населених пунктів громади пропозиції та взяла їх до уваги. Водночас, було вирішено ще на тиждень продовжити час для надання пропозицій, повідомляє кореспондент «Топора».

Таке рішення було прийнято у зв’язку з тим, що по декількох вулицях та провулках з запропонованого комісією списку,
 який був оприлюднений 11 листопада, не поступило жодної пропозиції щодо перейменування.

Така ситуація виникла у селі Виноградівка з вулицею Гайдара, Владичень – з вулицею Суворова та у Залізничному з вулицею Гоголя. Також ще є можливість подати свої пропозиції по перейменуванню провулка Гоголя у Виноградівці, який його мешканці пропонують не перейменовувати.

А ось варіант не перейменовувати вулицю Кутузова у селі Залізничне члени комісії одностайно відкинули.

Додатковий
час для усунення недоліків отримали й ті автори пропозицій, які не подали обґрунтування свого варіанту перейменування, як це передбачено прийнятим Порядком.

Отже, остаточний строк подання пропозицій та виправлення помилок – 26 листопада. Після чого пройде ще одно засідання комісії, на якому буде прийнятий кінцевий варіант наданих пропозицій, який розглянуть на засіданні виконкому Болградської міськради, а згодом розпочнеться процедура громадського обговорення.

Зазначимо, що мешканці
населених пунктів громади достатньо активно взяли участь у поданні пропозицій.

Особливо ініціативними та патріотичними виявилися жителі районного центру. Саме у Болграді була подана більшість пропозицій щодо перейменування вулиць на честь видатних українських діячів, письменників, а також військовослужбовців, які загинули від рук російських окупантів, захищаючи Україну.

Єдиною громадською організацією, що бере участь у процесі перейменування, виявилася ГО «Болградська районна спілка
ветеранів АТО», яку очолює Іван Бодлєв. Українські ветерани подали пропозиції по перейменуванню вулиць у районному центрі та селах громади на честь загиблих на російсько-українській війні уродженців Болградської громади.

Ветеранів боротьби за незалежність нашої держави підтримали ряд депутатів міської та районної рад, які також виступили за увічнення пам’яті про загиблих земляків-Героїв.

заседание комиссии по переименованию, БолградВо время заседания комиссии по переименованию, фото: Топор

Водночас мешканці сіл громади у більшості пропозицій запропонували  дати вулицям своїх населених пунктів такі штамповані та безликі назви як Сонячна, Райдужна, Світла, Тіниста, Затишна, Тиха, Болградська, Буджацька,
Дружби… Були й пропозиції, пов’язані з історичною пам’яттю про те, з яких регіонів приїхали балканські переселенці: Слівенська, Тракіївська, Туканська, Ямбольська.

Нейтральні назви, таки як Бессарабська, Дружби, Центральна, Приозерна запропонували старостати Виноградівки, Владичені та Оксамитного.

Цікаво, що в селі Виноградівка є мешканці, які виступають проти пропозиції повернути населеному пункту історичну назву Курчі (Куртчу).

Відзначимо, що чемпіонами щодо наданих
пропозицій по перейменуванню стали вулиця Єсеніна у селі Табаки (шість пропозицій) та вулиця Московська у Болграді (п’ять пропозицій).

Читайте також: У Болграді визначилися з вулицями, які потребують перейменування

Навігація записів