Андріївські вечорниці в Татарбунарському районі (фото)

logo
312598_andrijivski_vechornici_v_tatarbunarskomu_.jpeg


Культура Татарбунари 15:11, 13 декабря 2017Андріївські вечорниці

У дні перед зимовим рівноденням Сонце нашими пращурами вважалося особливо беззахисним,  і Калета спускався на землю, щоб оберегти його від злих сил темряви. Саме тому Святий Андрій, який заступив місце бога Калети, став вважатися захисником і провісником людської долі, і саме тому ворожіння  в ніч на Андрія (з 12 по 13 грудня) є традиційним серед українців, а точніше серед українок, адже цього вечора ворожили дівчата.

В ніч на Андрія можна спробувати дізнатися свою долю. За народними традиціями, всі сходилися до однієї хати ввечері 12-го грудня, жартували, оповідали цікаві історії та грали в різні ігри, а в ніч з 12-го на 13-е грудня ворожили.

Такою хатою 13 грудня  став Татарбунарський районний історико-краєзнавчий музей, де спільно зі студентками 1 курсу Татарбунарського ПТАУ відбувалися чарівні дійства.  Дівчата дізналися історію свята, про найпопулярнішу забаву на Андрія з давніх-давен – гру у калиту. «Вигнавши» хлопців з хати, прийнялися за допомогою ворожінь дізнаватися, хто швидше за всіх вийде заміж і яким буде той самий наречений: рахували зернята, ворожили на пелюстках троянди, зі свічкою гадали на майбутнє тощо.  За допомогою різних предметів вгадували, яку професію матиме майбутній чоловік.

Є безліч варіантів ворожінь на Андрія. Всі вони дозволяють доторкнутися до чогось містичного  та вищого, а також проявити фантазію. Адже важливо не те, що вийде в результаті гадань, а те, щоб у компанії дівчат було весело, а ворожіння стало непоганим приводом  просто зібратися разом.

Інна Найдьонова – Кіріяк

А поделиться?
Читайте также: