Ареал дій МПК «Визирка» розширено

Ареал дій МПК «Визирка» розширено

  Місцева пожежна команда «Визирка» з 2021-го року гаситиме пожежі на території всієї громади, яка об’єднала села шести колишніх сільрад. Не можна сказати, що раніше хтось відмовлявся їхати на пожежу в сусіднє село у випадку біди, але тепер власна бригада пожежників громади буде їхати першою. У разі великого загоряння в ОТГ приїжджають авто з Доброслава або з міста Южне. Якщо їм необхідна допомога, вони викликають МПК «Визирка», як недавно це сталося в селі Кошари. З початку року МПК вже допомагали бригаді з Южного гасити пожежу в дачному селищі підприємства Дельта Вілмар. Там горіла двоповерхова будівля. І ще одна пожежа сталася в дачному селищі порту Південний. Там теж горіла двоповерхова будівля.

  Обидві пожежі, за попередніми даними, сталися через недотримання правил пожежної безпеки. У першому випадку електрична проводка не витримала напруження від включених обігрівачів і запалала від короткого замикання. Інший випадок міг би стати приводом для написання зворушливого літературного твору, розповідають в МПК «Визирка».

Микола Панфілов, начальник МПК «Визирка».

Микола Панфілов, начальник МПК «Визирка»

Теж людський фактор. Господиня вирішила просушити трухляву колоду на печі, а вона запалала. Але у господині є собака, яка відчула недобре й гучним гавкотом розбудила свою годувальницю, чим врятувала їй життя. А ми з бригадою пожежників з міста Южне приїхали та загасили пожежу.

  Складнощі гасіння пожеж в районі дачних масивів викликають вузькі проїзди та гілки дерев, які нависають над дорогою, признають рятувальники.

Михайло Гошкович, водій пожежної машини МПК «Визирка».

Михайло Гошкович, водій пожежної машини МПК «Визирка»

Ми насилу під’їхали, як це зазвичай буває на дачах, і стали подавати воду з обох рукавів. Будинок врятували, але прибудова постраждала.

  Збиток міг бути набагато більшим, якби пожежники з міста Южне своєчасно, ризикуючи власним життя, не винесли з будинку, що палав, кілька газових балонів, розповідає водій Михайло Гошкович. Якщо б трапився вибух, постраждали і майно, і люди.

  У зв’язку з цими пожежами, які відбулися в районі з початку року, Микола Панфілов просить домовласників ретельно перевіряти електропроводку своїх будинків, особливо у холодну пору року, коли вмикаються електронагрівачі. Він нагадує, що не можна допускати перевантаження своїх електромереж, вкрай небезпечно вмикати одночасно електронагрівальні прилади великої потужності. Важливо щорічно також перевіряти проводку в будинку на діелектричну міцність ізоляції.

  Так само керівник МПК нагадав і про сумну статистику. Якщо влітку гасіння пожеж частіше відбувається від загоряння сухої рослинності, то взимку послугами пожежників частіше користуються недбалі домовласники, які не зуміли організувати безпечний обігрів власного житла.

Авторка: Катерина Гончар.

ДрукЧитайте нас в Telegram, Facebook, Twitter.