Аварійна посадка літака в Одесі: борт у повітрі скидав паливо, а пілот по приземленні десять разів перехрестився

logo
384134_avarijna_posadka_litaka_v_odesi_bort_u_po.jpeg


Очевидці кажуть, що їм порадили дякувати за те, що всі живі.

В Одесу через технічні несправності повернувся чартерний літак компанії YanAir, який мав  відвезти  відпочивальників до Барселони. Пасажири розповідають, що проблеми почалися ще на землі, а через кілька хвилин після зльоту екіпаж вирішив розвернути борт і ще з годину лайнер кружляв над містом, спалюючи паливо, йдеться в сюжеті ТСН.19:30.

«Літак спершу не завівся самостійно. Оголосили, що з технічних причин затримується рейс. Почався нервовий такий мандраж у пасажирів, діти почали нервувати, але з четвертої спроби ми все-таки злетіли – дуже важко, зі скрипом», — розповіла пасажирка Тетяна Григорєва. За кілька хвилин надійшло нове повідомлення екіпажу: борт терміново повертається до Одеси. «Літак не зміг піднятися вище п’яти тисяч. Він постійно опускався, вібрував і перегортався. Потім, у мене поряд вікно і крило, я побачила дим. Думаю: все, горимо. А це, виявляється, він паливо скидав», — розповіла пасажирка Олена Нецветайлова.

ВідеоДякуйте, що живі. В Одесі через несправність екстрено сів літак до Барселони

В Одесу через технічні несправності повернувся чартерний літак компанії YanAir, який віз відпочивальників до Барселони. Пасажири розповідають, що проблеми почалися ще на землі, а через кілька хвилин після зльоту екіпаж вирішив таки розвернути борт і ще годину кружляв над містом, скидаючи паливо. Переляканим людям пілоти сказали єдине: дякуйте, що живі. 

Дякуйте, що живі. В Одесі через несправність екстрено сів літак до Барселони

Інші пасажири розповідають, що було видно, як нервують стюардеси і екіпаж. «Вони були білого кольору. І коли приземлився літак, він ось так ліг на кермо і перехрестився десять разів», — кажуть очевидці. Людей з літака довго не випускали, коли ж таки вийшли, намагалися з’ясувати у пілотів, що ж сталося. «Люди почали кричати: поясніть, чому ми не полетіли, що трапилося? Але він на емоціях розвернувся і сказав: ви хворі люди? Скажіть «дякую», що лишилися живі! Змінюйте літак», — стверджує Олена Нецветайлова.

Читайте також: У Варшаві екстрено приземлився літак

Далі пасажири понад п’ять годин чекали в терміналі, представник авіакомпанії запевнив, що політ відбудеться пізніше на цьому ж літаку. «Технічний стан літака задовільний, тобто він летіти може. Тут виникло питання з тим, що він повернувся – зараз техніки ще раз розглядають цей момент, чому це сталося. Може, щось не сподобалося командиру, може, щось сталося. Я цієї інформації дати не можу, оскільки ще сам не володію», — заявив представник авіакомпанії Валентин Багатий.

Фотогалерея У Німеччині в аеропорту спалахнув літак, є постраждалі (4 фото)

11 червня, 18:11

Кількість переглядів 2388

Знервовані туристи дзвонили в авіакомпанію і туроператору, та лише коли викликали поліцію, їм надали готель та їжу. Люди вимагають, аби їх везли іншим літаком, і не знають, що робити, якщо авіаперевізник на це не погодиться. Є навіть такі, хто готовий у такому разі взагалі відмовитися від туру, за який заплатили по півтори тисячі євро. «Дуже страшно летіти цим літаком, оскільки зараз у нас є ще вибір: лишитися вдома чи полетіти, а ми розуміємо, що якщо ми прилетимо в Барселону, то в подальшому у нас уже не буде варіантів, і нам доведеться летіти назад цим самим літаком. Але по факту я розумію, що ніхто повертати ніякі кошти не буде», — вважає пасажирка Ганна Костюкова.

Читайте також: Літак виконав екстрену посадку через бійку на борту

Пасажири збираються позиватися до суду на туроператора, а поки їм обіцяють, що протягом цієї доби вони таки полетять – для цього шукають альтернативний борт. У Барселоні майже на добу застрягли українці, які аварійним літаком сьогодні вже мали повернутися в Одесу. 

Кореспондент ТСН Сергій Осадчук

А поделиться?