Блогерка засвітила роботу ППО, коли росіяни «накрили» Одесу «шахедами»

ГоловнаНовиниВійна

28 лютого 2024 р. 15:29

Блогерка засвітила роботу ППО, коли росіяни «накрили» Одесу «шахедами»

Фото: Генштаб ЗСУ

(Фото: Генштаб ЗСУ)

Блогерка опублікувала в соцмережах відео з роботою української ППО ввечері, 27 лютого, коли росіяни атакували Одесу дронами-камікадзе. На ранок з’явилося нове відео з вибаченнями.

Поки протиповітрянаоборона працювала по ворожих безпілотниках в небі над Одесою, дівчина, на ім’я Анастасія знімала усе на телефон та виклала у соцмережу. Цікаво, що за кадром їй було дуже смішно. Сама ж блогерка дописала, що «то не сміх, а істерика». Відеозапис, розповсюдився мережею.

Речник Української добровольчоїармії «Південь» Сергій Братчук відреагував на інцидент, пообіцявши, що до дівчини навідаються представники СБУ.

«Одеса. Ось цих «блогерш» точно відвідає наша СБУ», – попередив Братчук.

На ранок в соцмережах з’явилося нове відео, але вже з вибаченнями.

«Я не побачила, що в кадр попали шматки стратегічного об’єкта й було зрозуміло де саме працює ППО. Я цього не побачила і я перепрошую перед людьми,яким це могло завдати потенційну небезпеку і перед людьми, які там працюють», — сказала Анастасія.

Ще навесні 2022 року Верховна Рада внесла зміни до Кримінального кодексу України, які передбачають, зокрема, і відповідальність з оприлюднення фото та відео роботи протиповітряної оборони. ККУ був доповнений статтею 114-2 – Несанкціоноване поширення інформації про направлення, переміщення зброї, озброєння та бойових припасів в Україну, рух, переміщення або розміщення Збройних сил України чиінших утворених відповідно до законів України військових формувань, вчинене в умовах воєнного або надзвичайного стану.

Ця стаття криміналізує:

поширення інформації про направлення, переміщення зброї, озброєння та бойових припасів в Україну;поширення інформації про переміщення, рух або розташування Збройних сил України чи інших збройних формувань України.

Ірина Глухова