Будення ковідної лікарні в Україні: В Одесі з холу шпиталю померлих вивезли лише після дзвінка на гарячу лінію МОЗ

logo


Буквально кілька днів тому влада Одеси радісно прозвітувала про відкриття нових місць для хворих на COVID-19 у міській лікарні N 5. Щоправда про те, що там бракує елементарного, як і самих медиків — повідомити забули. А вже сьогодні пацієнти та їхні родичі розповідають жахливі історії про те, що відбувається у цій лікарні, повідомляють Тексти.

Іван (у лікарні N 5 перебувають батьки дружини):

Батьки дружини мешкають в Одесі. Захворіли на ковід. У цю неділю, о сьомій ранку, їх привезли в лікарню N 5 (в Одесі її знають як «на Троїцькій»). Попри те, що її відкрили зовсім недавно, у неділю лікарня вже була повністю завантажена. У батьків дружини станом на сьогодні немає результатів аналізів та не зроблено КТ легень.

На поверсі лікарні, на якому вони лежать, перебуває близько 40 людей. На цю кількість хворих припадає 4-5 кисневих концентраторів. Один із цих апаратів ми самі отримали. Звернулися до місцевих волонтерів у неділю ввечері, в понеділок зранку вони вже поставили нам апарат штучного дихання. То зараз ці хворі хоча б дихають. Якби не волонтери, ситуація взагалі була б ще гіршою.

Лікарів, як таких, у лікарні немає, огляд у нас проводив невропатолог. Щодо ліків, то пацієнти все закуповують за свої гроші. Але ж ще треба медсестри, щоб проводити хоч якийсь курс терапії, а їх немає.

Щодо померлих — родичів госпіталізували в неділю, а в понеділок вранці вони побачили перші трупи. Тіла померлих чомусь ніхто не вивозив. Хворим довелося телефонувати на гарячу лінію COVID-19. Але звідти їх направили на гарячу лінію МОЗ. Лише після цього трупи кудись вивезли.

От буквально зараз я був коло лікарні, і там стояло близько десятка «швидких» із хворими, яких не приймали, бо не було місць. Із таким лікуванням місця можуть звільнитися, лише якщо хтось помре. Система виявилася повністю неготовою. І правильно було ще місяць тому вводити карантин, щоб зменшити кількість хворих.

Ірина (пацієнтка лікарні N 5, хвора на COVID-19):

Кисневі апарати в принципі є. Але взагалі немає медичного персоналу. Лікарі є лише на вході, коли вписують хворого: при цьому вони щось призначають, оглядають, запускають у відділення — і все. Після того як я потрапила до лікарні, мене оглядали лише раз. Лише поміряли температуру, сатурацію. Лікарів у відділені немає. Ті ж кисневі апарати треба носити від хворого до хворого, міняти трубки, міряти сатурацію, а робити це нікому. У хворої діабет, треба поміряти цукор — немає кому. У іншої тиск — теж нікому поміряти. Та й немає чим. У відділені навіть відсутні свої термометри. Ми б вже за власні гроші їх купили, так аптека кілька днів не працювала. Бо при вході до неї ставлять каталки з трупами.

трупи1.jpg

Каталка з померлим при вході в аптеку

Провізор приїхав, подивився — і поїхав, так і не зробивши поставки. Таке враження, що нас сюди загнали, поклали, щоб ми тут помирали.

Вчора взагалі був жах. У холі лікарні цілий день на каталках лежали два трупи. І їх не вивозили. Я дзвонила на гарячу лінію COVID-19 в Одесі, вони мене перенаправили на гарячу лінію МОЗ аж у Київ. І лише після того як я туди додзвонилася, їх таки вивезли. Звісно, тут у палаті всі перенервували, ніхто вночі не спав.

трупи.jpg

Трупи померлих у холі лікарні

Загалом, ніхто не робить жодних аналізів, легень не слухає. От поклали з призначенням на вході — і все. Призначили, наприклад, пити п’ять днів сечогінне — і пий, а для чого його вживати весь цей час — невідомо. Спитати когось — просто немає нікого. Ми самі тут ходимо лікуємо одне одного.

Нагадаємо, в кінці листопада одеські ЗМІ повідомляли, що в одеських лікарнях стрімко зменшується кількість вільних ліжок для пацієнтів з COVID-19