Чорноморськ сповзає в море: вже щодесять днів під воду йде майже метр людських городів

logo
303887_chornomorsk_spovzae_v_more_vzhe_wodesjat_.jpeg


Величезні тріщині руйнують людське майно, а на укріплення берегу немає коштів

Земля, яку забирає море. В Чорноморську на Одещині комунальники терміново забивають палиці вздовж моря і зводять підпірну стіну, адже щодоби у воду сповзає по 9 сантиметрів грунту. За останні кілька років у проваллі вже зникла одна вулиця з усіма елітними будовами. Нині розлом підібрався до звичайних хат.  

Велетенська тріщина розірвала подвір’я пані Марії навпіл. Її улюблені чорнобривці тепер тягнуться до сонця з метрової глибини. А будинок повис над прірвою. Жінка каже — це вже третя хвиля зсувів. Перші дві забрали половину городу, сад та одну із кімнат.

Понад тридцять гектарів землі — нестабільна територія міста Чорноморська. У порожнину сповзло півкілометра берегової лінії. Прірва поглинула цілу вулицю. Від 17 елітних будинків, лишилося тільки каміння. Таке враження ніби особняки розстрілювали з гармат. Про колишню розкіш нагадують лише залишки саду на поверхні. Компенсацію за втрачене житло ніхто не отримав, адже споруджували його незаконно. Саме хаотична забудова і запустила зсувні процеси, запевняє міська влада. І констатує, самі з бідою не впораються.

«Місто не в змозі сьогодні, у нас загальний бюджет 700 мільйонів, ми ж не можемо 155 мільйонів з них витратити на берегоукріплення, це неможливо», — каже заступник міського голови Чорноморська Юрій Крук.

ВідеоУ Чорноморську щодоби у воду сповзає по 9 сантиметрів ґрунту

Інженери пояснюють, що схил як стіна із блоків. Якщо один випадає, інші тягнуться за ним. Тож треба терміново укріплювати всю територію. А виділених містом 40 мільйонів гривень вистачає лише на частину підпірної стіни.

Люди непокояться, адже це вперше зсув стався восени. Раніше обвали фіксували лише навесні, після танення снігу. Тож люди непокояться, що цю зиму їхні будинки можуть і не пережити.

Фахівці підтверджують, якщо раніше прірва з’їдала метр землі за рік, тепер поглинає таку ж кількість за одинадцять днів. Тож треба не лише будувати підпірну стінку, а й терміново осушувати підводну частину схилу. Інакше провалля добереться і до багатоповерхівок.

А поделиться?