«Цивільний шлагбаум»: як в Одесі активісти відповіли на незаконну стоянку біля моря (Відео)

logo
347506_civilnij_shlagbaum_jak_v_odesi_aktivisti_.jpeg


Акція проти незаконної стоянки в Одесі
Акція проти незаконної стоянки в Одесі

5 канал

Одеса

13.03.2018 21:16

В Одесі група містян виступила проти платного доступу на одну із міських набережних. Вони вважають це публічним простором так само, як і інші вулиці, а будь-які перешкоди або плату — незаконними

На відео, що з’явилось у мережі, водій намагається проїхати до моря, але дорогу йому перекриває шлагбаум. За проїзд касир вимагає 20 гривень. Після суперечок — кличе підмогу. 

За темою

>
Одразу на 68 вулицях Києва заборонили паркуватися – список

Активісти написали заяву до поліції з вимогою прибрати шлагбаум. Через відсутність реакції вирішили провести символічну акцію протесту.

«Ми встановили так званий цивільний шлагбаум. Тих людей, які проїжджають по вулиці міста і платять за проїзд, ми повертаємо і ставимо акцент, що свідомий громадянин не повинен платити гроші за банальне злодійство», — каже організатор акції Михайло Кузаконь.

Касир шлагбаума після початку такої акції починає пропускати водіїв безплатно, але лише тих, хто не затримався на загородженій вулиці довше, ніж на 5 хвилин.

«Не минуло 5 хвилин, поки проїхала через стоянку, тому за проїзд не заплатила. Але, як сказав адміністратор-касир, якби пройшло більше – заплатила би 20 грн/год. Такса дуже висока — це раз. Крім того, тут немає законних підстав, щоб збирати гроші. Тобто, юридично тут не стоянка», — наголошує водійка Тетяна Петракевич.

Акція проти незаконної стоянки в Одесі

Акція проти незаконної стоянки в Одесі

За версією учасників акції, декілька років тому цю ділянку дороги міська влада передала у користування приватній особі. Відтоді тут з’явився шлагбаум.

«Це все вулиця громадського значення. У 2015 році вона була передана структурі. Я подав позов, оскаржую це. Скрізного проїзду немає, і беруть 20 грн. Ця акція направлена на те, щоб вони врешті-решт забрали свої шлагбауми», — зазначає адвокат активістів Вадим Оксюта.

Документи, які дозволяють брати гроші за проїзд цією ділянкою вулиці, касир і адміністратор журналістам «5 каналу» продемонструвати відмовилися, як і від коментарів.

Чи законно встановлені шлагбаум та плата за проїзд — у прес-службі міської влади пообіцяли надати коментарі у середу.

Відео за темою

Дивіться також фотогалерею за темою:

Штовханина під міськрадою Одеси: зібрались півтисячі людей – фоторепортаж

А поделиться?
Читайте также: