Цвітіння моря в Одесі: біолог розповів, скільки це може тривати

Цвітінням охоплені не всі міські пляжі.

В Одесі цвіте море. Мікроскопічні бактерії-водорості розмножилися у такій кількості, що пофарбували воду Чорного моря в болотяний колір.

Ближче до берега вони збиваються у густу багнюку і перетворюють море на болото. Про це йдеться в сюжеті ТСН.19:30.

Читайте також:

В Одесі з танкера «Делфі» знову витікає паливо: пляма нафтопродуктів досягла сусідніх пляжів

Вода схожа на кисіль. Пляжники заходять у море наче лелеки, піднімаючи високо ноги. Туристам обирати не доводиться. Приїхали на море і купаються не втрачаючи часу. Одесити кажуть, що почекають на чисту воду.

А для дітей цвітіння – додаткова розвага. Вони борсаються просто у болоті. Кидаються жмихами водоростей та прикрашають ними замки з піску.

Великої шкоди здоров’ю від купання у зеленій води, навіть дітям, не буде, кажуть біологи. Аби тільки її випадково не наковтатися.

«Там бурхливе цвітіння і дійсно виділяється цілий ряд токсинів. При попаданні всередину ціанобактерії можуть викликати отруєння», — каже біолог, керівник ГО «Зелений лист» Владислав Балінський.

Водорості активно розмножуються через спеку та потрапляння у море зі стічними водами органічних відходів.

«Ймовірно, кілька тижнів буде спостерігатися така ситуація, а може бути і місяць. І пов’язано це із наявністю біогенних елементів. Вони потрапляють зі стоку прісних вод. Зараз стоки значно посилилися. Прогнози мої, в тому числі, невтішні вельми», — додав Владислав Балінський.

Відео

Брудно-зелена вода: у Одесі мікроскопічні водорості заболотили море

В Одесі цвіте море. Вода на Чорноморському узбережжі стала брудно-зеленою через мікроскопічні водорості. Ближче до берега вони збиваються у густу багнюку. І перетворюють море на болото. Чи безпечно це і чи надовго – у сюжеті.

Брудно-зелена вода: у Одесі мікроскопічні водорості заболотили море

Цвітінням охоплені не всі міські пляжі. Утім, на тих, де нема водоростей, інша біда. Тут знайшли бактеріологічне забруднення. Причина та сама – спека та висока сонячна активність. На цих пляжах купатися не радять епідеміологи.

Читайте також:

Маски, соціальна дистанція та контроль поліції: як живуть пляжі Одеси на карантині

«Пляжі 16, 13, 10-ї станції Фонтану, Аркадія і Дельфін. Найбільш несприятливі показники в так званій прибережній зоні. Це 5 метрів від урізу води», — повідомила лікарка відділу епіднагляду та профілактики інфекційних захворювань Одеського обласного лабораторного центру МОЗ України Світлана Козінова.

Коли очиститься вода, прогнозувати важко. Змінити ситуацію може шторм, холодна течія чи вітер. Якщо ж погода такою і залишиться, водоростей тільки більшатиме.

Як повідомлялося раніше, в Одесі екологи попередили про гниття водоростей у морі, що може вплинути на стан здоров’я людей.