Дешевий та якісний «Горобчик»: у Одесі випробували тактичний безпілотник Sparrow LE (Відео)

logo
312268_deshevij_ta_jakisnij_gorobchik_u_odesi_vi.jpeg


Sparrow LE
Sparrow LE

5 канал

Одеса

12.12.2017 20:35

За дальністю, тривалістю та висотою польоту – безпілотник кращий за іноземних конкурентів. Йому навіть належать одразу три українські рекорди

В Одесі відбулися показові випробування безпілотного літального апарату Sparrow LE. Дрон тактичного класу здатний виконувати завдання на відстані до півсотні кілометрів. Розробка одразу зацікавила військових, адже коштує дешевше іноземних апаратів, натомість перевершує їх у якості. Як виготовляють новітніх «Горобчиків» – у сюжеті «5 каналу».

Показові випробування тактичного літака Sparrow LE. За легендою, дрон має стежити за автівкою, що їде. Пілот із ноутбуком – у бусі, українській «Горобчик» – працює в небі.

«Горобчики» здатні розвивати швидкість до 120 км/год. При цьому важать лише 3 кг, що дає можливість військовим носити їх у рюкзаку. За дальністю, тривалістю та висотою польоту – безпілотник кращий за конкурентів. Йому належать одразу три українські рекорди.

«Висота польоту до 5 тис. м, робоча висота близько 1 тис. м, дальність зв’язку онлайн – близько 50 км. Можливо і далі, ми зараз розширюємо діапазон. Він оснащений оптичним сенсором, це камера з 20-кратним зумом. Друге корисне навантаження – тепловізіонний сенсор, який дозволяє безпілотнику працювати в нічний час», – розповів керівник компанії-розробника Вадим Болта.

За темою

Збирають новітніх «Горобчиків» в одеському цеху. По-перше – викрійка. «Є певний вид тканини – гранітна, вуглецева. З них і робиться планер. Я Роблю розкрій матеріалу за шаблоном і виношу в композитний цех… Це може бути жорсткість, вага,все різне. Наприклад, карбон він дуже твердий, кевлар теж, з цієї тканини літак дуже міцний», – пояснює закрійниця Анастасія Шушкова.

Викрійку роблять за спеціальними шаблонами. За день тут вирізають три майбутніх «Горобці». Далі з сировини роблять так званий «сендвіч» – стискають кевлар, скло-тканину, спеціальний пенопласт та епоксидну смолу. Таким чином майбутнім безпілотникам надають форму. Потім фарбують та облаштовують пристроями, зокрема – і для зашифрованого зв’язку.

Горобчики можуть працювати і в морози, і за сильного вітру. Для приземлення дрони обладнані спеціальним парашутом. «Щоб полегшити посадку. Літак не сідає по-літаковому, щоб самий недосвідчений пілот міг зробити посадку і не пошкодити борт», – відзначає інженер збирання Костянтин Петровський.

Виробництво одного літака-розвідника триває до тижня. Такі безпілотники вже використовують армійці в АТО. Зацікавилися ними і Військово-Морські сили. Утім на баланс їх візьмуть лише після низки випробувань та тестувань.

Ольга Дунська, Сергій Іщенко, «5 канал»

Відео за темою

Дивіться також фотогалерею:

Цілі – вражені: як проходили випробування розвідувально-ударного комплексу «Сокіл»

А поделиться?