До вишу Ківалова, де зафільмували сепаратистське викладання історії, зібрались навідатись активісти

logo


У Міносвіти радять звернутись до правоохоронних органів.

Викладач історії одеського вишу на лекціях розповідає студентам, що Україна – то «проект польських масонів» та змушує писати реферати за книжкою «Україна, якої не було». Фрагмент лекції обурені студенти зафільмували й оприлюднили. Упевнені, що викладач пропагує сепаратизм і вимагають, щоби його замінили, йдеться у сюжеті ТСН.16:45.

В листі, який студенти надіслали до ТСН, вони волають про допомогу – мовляв, на заняттях їм пропагують сепаратизм. Викладач орієнтується на українофобську літературу, в якій гімн України називають бандерівським, мову — селянською, а саму Україну — міражем і фікцією.  Спроби сперечатися з викладачем, кажуть, марні.

«Я питав  — чи це офіційна історія, чи це підтверджено. Він сказав, що це «криптоісторія», що це правдива історія, що, «якщо дивитися ширше, то ви все зрозумієте, а якщо не зрозумієте, значить вам не дано». Він відкрито говорив, що весь курс історії України — це все брехня і цього не було», — каже студент Владислав Дешко.

У виші — він недержавний —  всі запити  прокоментувати  викладання такої історії України ігнорують.

«Ми розуміємо, що в МГУ президентом власне є Сергій Ківалов, який в минулому чи в теперішньому часі є другом Путіна, який є відкритим сепаратистом, який не любить все українське, який є відвертим українофобом. Потрібно, щоб цей вчитель не викладав, як мінімум, в університеті та не готував майбутніх юристів. Він налаштовує дітей проти України», — розповідає громадський діяч Дем’ян Ганул.

Не хоче спілкуватися із журналістами й сам викладач. У Міносвіти записаний фрагмент лекції спочатку сприймають як жарт.

«У мене одне враження, що знімали 1 квітня. 1 квітня в Одесі і все сходиться», — ділиться генеральний директор директорату вищої освіти та освіти дорослих Міністерства освіти та науки України Олег Шаров.

Але студентам не до сміху. Бо на іспитах їм доведеться відповідати за конспектами, тобто повторювати усі ці нісенітниці. Коли чиновнику Міносвіти пояснюють, що все серйозно, він каже: виш має викласти свою офіційну позицію. І якщо цей запис не інсценування, треба звертатися до правоохоронців.

«По-перше, це фактично, з моєї точки зору, може кваліфікуватись, як взагалі підняття питань, що стосуються суверенітету і територіальної цілісності України. Це є кримінальним злочином, відносно якого встановлені певні форми відповідальності», — зазначив Шаров.

Тим часом одну з наступних лекцій цього викладача хочуть відвідати  одеські активісти. Кажуть,  мають до лектора кілька серйозних запитань.

Нагадаємо, раніше в університеті підтвердили, що цей викладач дійсно є співробітником вишу, однак на жодне запитання щодо його методів викладання не відповіли — переадресовуючи питання одне одному.

Кореспондент ТСН Олена Черняєва

Відео

В одеському університеті викладач історії розповідає студентам, що Україну вигадали «польські масони»

У Міжнародному гуманітарному університеті в Одесі викладач історії розповідає студентам, що «проєкт Україна вигадали польські масони». Він також задає їм писати тексти на тему «Україна, якої не було» і вважає, що сучасні класичні програми історії України пишуть «цілковиті ідіоти і медіаклоуни».

В одеському університеті викладач історії розповідає студентам, що Україну вигадали "польські масони"