«Дочка» швейцарської компанії інвестує в порт Чорноморськ $40 млн

9 вересня, 12:27

Вы также можете прочесть этот материал на русском языке

СП Рісоіл Термінал інвестує в порт Чорноморськ $40 млн (Фото: Олександр Кубрак via Facebook)

СП Рісоіл Термінал інвестує в порт Чорноморськ $40 млн (Фото: Олександр Кубрак via Facebook)

«Дочка» швейцарської компанії RISOIL SA підписала договір з адміністрацією морпортів України, який принесе порту Чорноморськ $40 млн прямих інвестицій.

Адміністрація морських портів України і СП Рисоіл Термінал ( «дочка» швейцарської RISOIL SA) підписали договір про взаємодію, який повинен принести порту $40 млн прямих інвестицій.

Про це у своєму Facebook повідомив міністр інфраструктури Олександр Кубраков.

За словами міністра, цей проект обговорювався 13 років і принесе українським виробникам більше експортних можливостей і нові робочі місця.

В рамках договору Рисоіл побудує на стику причалів 10 і 11 порту Чорноморськ двосторонній пірс довжиною майже 340 метрів (з розміщенням двох причалів довжиною 290 м).

Проект передбачає можливість приймати великотоннажні судна типу Panamax.

«Таким чином Україні з’явиться ще один двосторонній причал, здатний приймати і якісно обробляти великотоннажні судна, які життєво необхідні для нашого агроекспорту», — зазначив міністр.

У свою чергу, Адміністрація морпортів зобов’язується здійснити днопоглиблювальні роботи на підходах до пірсу за третій чергу акваторії 1-го ковша Сухого лиману, з досягненням глибин 15 м.

Як зазначив міністр, без цих дейтсвія з боку Адміністрації, приватні інвестиції не мали б сенсу.

«Порт Чорноморська потребував днопоглиблення ще 15 років тому, весь цей час ця задача з’являлася в пріоритетах і стратегічні завдання міністерства і керівництва портів. Приватні інвестори готові були вкладати гроші, але їм потрібні були гарантії і рішучість з боку держави », — зазначив міністр.

За словами Кубракова, на цей час проєкт днопоглиблення на реалізований на 67%.

Нагадаємо, що в грудні 2019 року в Мінінфраструктури заявили про плани віддати в концесію порт Чорноморськ . Тоді повідомлялося, що можливістю концесії цікавилися інвестори з Грузії, Азербайджану, Туреччини, Болгарії і Норвегії.