Довоєнний трамвай і стара Преображенська: як виглядав центр Одеси у 50-х роках

Преображенська вулиця з’явилася в Одесі у 1817 році. В мережі з’явилися фото історичної вулиці у 50-х роках XX століття.

Архівне фото опублікував Лев Штерн.

Як виглядав Новий ринок в Одесі в часи Великої світової війни. Архівні фото

Що відомо про вулицю

Вулицю проклали понад 200 років тому, у 1817 році, а свою назву вона отримала через Спасо-Преображенський собор, який розташований неподалік на Соборній площі. 

В часи правління радянської влади, до 1928, вулиця отримала назву Льва Троцького, проте після висилки Троцького з СРСР назву перейменували знову. Вулиця вже мала назву 10-річчя Червоної армії, яка в процесі скоротилася до Червоної армії. 

В період румунської окупації, з 1941 до 1944 року, вулиця мала назву Короля Міхая, після війни вулиці повернули звичну радянську назву. Ще з часом Червона армія стала Радянською, тож вулиця мала назву Радянської армії. І лише після здобуття незалежності вулиця повернула собі першу історичну назву – Преображенська. Це сталося 18 серпня 1994 року.

Як виглядала Преображенська вулиця у 50-х

Одеса

На фото видно тролейбус, ймовірно маршруту №1 або №2. Також вулицею їде трамвай довоєнний часів. Вузькоколійка прямує до Садової. На куті розміщена кругла будка міліціонера-регулювальника, який перемикав світлофор. У далині видніється квадратний газетний кіоск, а також невеличка будка, де продавали морозиво. 

Те, що ви не знали про Одесу