Експерти встановили осередок займання в коледжі Одеси. Поліція знайшла розбіжності між подіями і показами свідків

logo


Займання сталося у кабінеті на третьому поверсі.

Рятувальники почали розчищати завали в коледжі економіки, права та готельно-ресторанного бізнесу Одеси, де 4 грудня сталася пожежа. Своєю чергою, експерти встановили, де виникла пожежа.

Займання сталося у кабінеті на третьому поверсі. Там у розетку був увімкнений електричний подовжувач, який перевантажив стару мережу.

«Ймовірна причина пожежі — це аварійний режим роботи електрообладнання продовжувача в кабінеті №9 завідувача відділення економіки«, — каже начальник ГУ ДСНС України в Одеській області Віктор Федорчак.

В поліції ж кажуть про розбіжності між реальними подіями та показами працівників коледжу. «У дев’ятому кабінеті розпочалось загоряння. Це підтверджують фотознімки, покази працівників. Задимлення розпочалось десь з підвіконня, і до розетки було включено багато іншої техніки. У нас щодо часу є кілька запитань, бо експерти стверджують, що 700 квадратних метрів вже горіло за п’ять хвилин», — каже начальник поліції  в Одеській області Олег Бех.

Рятувальні роботи у коледжі Одеси продовжуватимуть уночі: чи відомо щось про зниклих безвісти

Після пожежі в коледжі Одеси зниклих безвісти досі півтора десятка. Це ті люди, які від учора не виходять на зв’язок. Загинула 17-річна дівчина, потерпілих уже під 30. В Одесі оголосили дводенну жалобу. Рятувальну операцію на ніч зупиняли через загрозу обвалу стін. Утім, родичі зниклих людей увесь цей час чекали під зруйнованою полум’ям будівлею.

Рятувальні роботи у коледжі Одеси продовжуватимуть уночі: чи відомо щось про зниклих безвісти

Рятувальники розчищають будівлю з двох боків. Розбирають завали на нижніх поверхах, адже верхні вночі обвалилися. Квартал, де йдуть роботи, оточили бійці Нацгвардії. Туди нікого не пускають з міркувань безпеки.

Одні працюють у лівому крилі, де саме й сталася пожежа. З іншого боку почали розбирати центральну арку. Усі залишки конструкцій відвозять на спеціальний майданчик. Потім кожну балку і кожен уламок оглядатимуть експерти. Роботи не припинятимуть вночі, перехрестя біля будинку освітлене. Розбір завалів йде повільно, адже рятувальники працюють дуже обережно. Поки ніякої інформації від них немає.

Заради безпеки будинки навколо місця пожежі знеструмили та відключили від водопостачання. Їхніх мешканців відселили до готелів.

Кореспондентка Олена Черняєва.