Фігурне катання. В Одесі відбувся міжнародний турнір на призи олімпійського чемпіона Віктора ПЕТРЕНКА

В Одесі під патронатом відділення НОК України відбувся міжнародний турнір з фігурного катання «Кубок Віктора Петренка». У змаганнях взяли участь фігуристи 10-ти країн – Австралії, Білорусі, Великої Британії, Грузії, Естонії, Кіпру, Латвії, Польщі, Узбекистану та України.

ПІДСУМКИ

Вихованці СДЮШОР «Крижинка» завоювали на цьому міжнародному турнірі 9 медалей (1 золота, 3 срібні, 5 бронзових).

В цілому, у змаганнях серед дорослих та юніорів українські спортсмени завоювали 5 медалей (2 золоті, 2 срібні і 1 бронзову).

ОДИНОЧНЕ КАТАННЯ. ДОРОСЛІ

У змаганнях серед чоловіків бронзовим призером став Сергій СОКОЛОВ, який за сумою двох програм набрав 149,09. Він поступився срібному призеру чемпіонату України-2021 Кирилу Лишенко 6,35 бали.

Сергій на сьогодні єдиний одеський спортсмен, який виступає в групі «дорослі» та єдиний діючий майстер спорту України з фігурного катання в Одесі. До речі, майстерське посвідчення йому вручив сам Віктор ПЕТРЕНКО на церемонії нагородження цього турніру. В цьому сезоні, за словами тренера Сергія Наталії МАЛКУШ, вони націлюються на потрапляння чемпіонат світу і Європи.

20211024 FS ODE 33661 1024x684

20211024 FS ODE 33700 1024x683

Sokolov

Наталія МАЛКУШ, тренер Сергія СОКОЛОВА:

— Якщо Сергій зможе опинитися в трійці на чемпіонаті України, чи виконати на міжнародних змаганнях ISU технічний мінімум, він отримає право виступити на цих змаганнях.

Що стосується виступу на турнірі. У короткій програмі Сергій цілком виступив непогано, але без помилок не обійшлося. У довільній програмі, враховуючи те, що програма нова і була закінчена за декілька днів до початку змагань, то, самі розумієте, що часу на підготовку та на те, щоб накатати програму, бракувало.

Взагалі, це перший виступ у новому сезоні, тому було дуже складно боротися зі спортсменами, які мали можливість тренуватися усе літо на льоду, в той час, як одесити отримали таку можливість лише місяць тому. Тому, взагалі, вважаю виступ Сергія непоганим

ОДИНОЧНЕ КАТАННЯ. ЮНІОРИ

У змаганнях в одиночному катанні серед юніорів одеські спортсмени дві медалі: Вадим НОВІКОВ став срібним призером, набравши 169,05 бали, а Анастасія ВАСИЛЬЧЕНКО завоювала бронзову медаль (126,09). Вадим поступився переможцю – іншому українському фігуристу – Глібу Смотрову – трохи більше 10-ти балів (179,17). В короткій програмі вони показали приблизно однакові результати, а ось в довільній – одесит поступився супернику за технікою 7 балів.

Четвертою серед юніорів стала ще одна одеська фігуристка Софія ГРИГОРЕНКО (117,49), а шостою – Марія ЛАРІОНОВА (102,38).

Novikov 1

20211023 FS ODE 33285 1024x684

ЮНАКИ І ДІВЧАТА

Дует Віра ФАГРАДОВА/ Олександр КАПРИШАНСЬКИЙ (тренер – Альона КАЛАМУРЗА) став переможцем серед танцювальних пар в молодшій віковій категорії став (до 13-ти років), які набрали лише на 0,64 бали більше, ніж харківський дует Марія Тесля/ Дмитро Тесля.

20211021 FS ODE 33919 1024x683

В старшій віковій категорії (до 17 років) срібні медалі завоювали Єлизавета СЕМЕНОВА/ Іван КАЧУР (тренер – Альона КАЛАМУРЗА) – 95,84.

20211020 FS ODE 32289 1024x683

Бронзовими призерами стали Тетяна БЕЛОДОНОВА/ Костянтин ПРИТУЛА (тренер – Олена ОНИЩЕНКО), а також Маргарита ЛЕОНОВА/ Іван ЧЕРНУХА (тренер – Олена ОНИЩЕНКО) в молодшій віковій категорії.

20211020 FS ODE 32226 1024x684

В старшій віковій категорії серед одиночників Михайло ІВАНЧЕНКО (тренер – Олена ВОРОПАЄВА) посів 2-е місце (90,99), а Арсеній ОСИПОВ завоював бронзу (86,23).

20211021 FS ODE 33924 1024x682

У змаганнях серед дівчат в цій же категорії Олена ХОРСУНЕНКО (тренер – Олена ВОРОПАЄВА) посіла 5-е місце (84,69), а Лоліта БАРАБАТЬКО (тренер – Ірина КЛАНЦАТ) – 6-е (82,59).

КУБОК ВІКТОРА ПЕТРЕНКА

Розіграш Кубка Віктора Петренка проводився вперше і був ініційований самим олімпійським чемпіоном з метою подальшого розвитку фігурного катання в Україні, зокрема, в його рідній Одесі.

Чемпіон Олімпійських ігор 1992 року, чемпіон світу, триразовий чемпіон Європи є вихованцем відомої одеської СДЮСШОР «Крижинка», яка нині відзначає своє 45-річчя. Його ідея щорічно проводити міжнародні змагання за Кубок його імені за участю фігуристів всіх вікових категорій була підтримана ISU. Турнір увійшов також до календаря Української федерації фігурного катання (УФФК) та Єдиного календарного плану Міністерства молоді та спорту України. Цей спортивний захід взяв під свій патронат НОК України.