Готель «Спартак»: як виглядала будівля на Дерибасівській. Історичні фото

Багато гостей та мешканців міста, особливо молодь хоча б один раз відвідували ярмарок в центрі Одеси. Туристи полюбляють це місце та залюбки відпочивають там у будь-який період року. Але мало хто з них знає, що до 2008 року на цьому місці стояв легендарний Готель «Спартак».

Про те, як виглядала будівля готелю «Спартак» на Дерибасівській, дізнавалося Новини.LIVE Odesa.

11-та станція Великого Фонтану – у мережі з’явилися історичні кадри узбережжя

Отель

Готель «Імперіал», листівка, 1902

Історія яку ми втратили

В 1810-х року тут з’явилися перші будівлі, тому що в ті роки це місце було частиною торгових рядів Грецького ринку. А вже 1831 року було збудовано прибутковий будинок, який належав надвірному раднику Ольховському. Це був двоповерхова споруда у якій були комерційні контори, майстерні та мебльовані кімнати. А через дев’ять років будівлю перебудували під готель Ількевича.

Готель

Першотравнева демонстрація перед готелем «Імперіал», 1 травня 1917 р.

І ось 1875 року одеський архітектор Фелікс Гонсіоровський збудував тут чотириповерхову будівлю «Імперіал» – першу назву готелю «Спартак» який проіснував до 2008 року. За деякими даними «Спартак» або «Імперіал» відкрили тільки в 1889 році.

Готель

Дерибасівська, біля кафе «Спартак», знаходилося у правому крилі готелю «Спартак», 1989 р.

Будівля мала у собі 54 першокласні номери. Ціни за добу були доступні від 75 копійок до 5 рублів за номер. На той час «Імперіал» був значно дешевшим за всі готелі такого ж класу.

Готель

Дерибасівська, 1959 р.

Наприкінці 19 на початку 20 століття у будівлі з’явився новий власник – одесит грецького походження. Підприємець збільшив кількість номерів з 54 до 60, оновив інтер’єр та ресторан на свій смак.

Готель

Готель «Спартак».

У довіднику «Одесит» за 1900 рік готель «Імперіал» віднесли до другокласних готелів, а в 1904 році в «У практичному путівнику по Одесі» його віднесли до категорії першокласних готелів. На початку 1920-х років він був націоналізований і здавався в оренду. Також у роки революції та громадянської війни у ​​готелі не було опалення, постійно відключали світло та повернули початкову кількість номерів – 54.

Готель

Вид на кут готелю «Спартак» та вул. Лассаля у бік моря. Поштова картка. 1931 р.

Персонал міг спілкуватися з клієнтами кількома мовами: російською, французькою, німецькою та польською. На першому поверсі готелю були магазини, перша міська аптека Нахумовича та представництво фірми «Зінгер».

Готель

Готель «Спартак», початок 1990-х років.

У 1930-х готель перейшов у власність до Комунального готельного тресту та отримав назву «Спартак». А 1944 р. у ній було відкрито будинок побачень для обслуговування німецьких та румунських військовослужбовців. Таким чином, «Спартак» деякий час працював як будинок розпусти.

Готель

Одеса. Дерибасівська. Справа будівля готелю «Спартак». Середина 1970-х років.

Після Другої світової війни будівлю реконструювали силами архітектора Павловського, після цього споруду не чіпали до самого розпаду СРСР. На початку 2000-х, готелі «Спартак» та «Московський» Одеська міськрада продала всього за 2 мільйони доларів ТОВ «Мрія», якою керував бізнесмен Руслан Тарпан. Готель «Московський» відновили, а «Спартак» вирішили знесли у 2008 році. У 2013 році на місці історичної будівлі з’явився ярмарок. 

Готель

Готель «Спартак» на вулиці Дерибасівській. 1960-ті роки.

Готель

Біля готелю «Спартак» по вул. Дерибасівській. Фото у рекламному буклеті «Одеський порт». 1970-ті роки.

viknaodessa

Готель «Спартак» на Дерибасівській, Одеса.viknaodessa

Готель «Спартак» («Імперіал») перед зносом у 2008 р.

viknaodessa

Дерибасівська, готель «Спартак» («Імперіал») перед знесенням, фотограф Сергій Осташко, 2008 р.

Схожі новини з історичними фотографіями