Іржавіє на суші, а власник відмовився відшкодувати збитки: що відомо про долю танкера «Делфі»

logo


Судновласник затонулого на узбережжі Одеси танкера «Делфі» відмовився відшкодовувати збитки, які завдав природі численними викидами пального. Екологічна інспекція позиватиметься на нього до суду. Саме судно, яке 10 місяців пролежало поблизу пляжу, нині іржавіє на суші. Цими днями історії з «Делфі» виповнюється рік.

Танкер Delfi прибрали з одеського пляжу: як це відбувалося

Про це йдеться 21 листопада в сюжеті ТСН.19:30.

Рік тому шторм, зірвавши танкер з якоря, бавився ним, як іграшковим корабликом. Кидав на хвилелом і трощив об підводну скелю. Головним тоді, кажуть рятувальники, було врятувати людей, які залишалися на борту.

А потім напівзатоплений «Делфі» на довгі місяці став цікавинкою для туристів та головним болем для містян. Забруднював воду нафтопродуктами, вабив екстремалів та полювальників за металом.

Спробам прибрати танкер з пляжу завадили і карантин, і бюрократія, і невдале місце, де судно сіло на мілину. Врешті, після кількох невдач перед камерами і важкої підводної роботи, корабель транспортували до Чорноморського порту. Скільки коштувала ця безпрецедентна операція – не оприлюднюють. А от збиток природі підрахували — це понад 16 тисяч доларів, відшкодовувати які судновласник відмовився.

«Передали матеріали до прокуратури. Суму буде стягнуто у судовому порядку», — повідомив начальник Державної екологічної інспекції в Одеській області Віталій Караулов.

Відео Власник «Делфі» відмовився відшкодувати збитки, завдані природі викидами пального

Власник сумнозвісного танкера «Делфі» відмовився відшкодовувати збитки, які завдав природі численними викидами пального. Екологічна інспекція позиватиметься на нього до суду. Сам корабель, який десять місяців пролежав поблизу пляжу, нині іржавіє на суші. Цього тижня історії з «Делфі» виповнюється рік — розкаже її ТСН.    

Власник "Делфі" відмовився відшкодувати збитки, завдані природі викидами пального

Подальшу долю судна вирішить суд. Найімовірніше, танкер поріжуть на метал аби відшкодувати витрати на його евакуацію. В Одесі сподіваються, що новий сезон  штормів не принесе чергових сюрпризів. Адже пляж, на який викинуло танкер, ніби притягує кораблі. За рік до «Делфі» туди викинуло буксир «Паралель» – судно, яке тягнуло баржу з контрабандними цигарками.