Як виглядала стара будівля залізничного вокзалу в Одесі. Фото 1918 року

Одеський вокзал — точка зустрічі чи не всіх туристів та гостей міста. Практично за два століття територія вокзалу значно змінилася, дехто навіть не здогадується, що було раніше на звичних місцях вокзалу.

Архівне фото Одеської залізниці у 1918 році опублікував Олександр Мельник.

Нацпарк під Одесою «вкрився» ковдрою з бавовнику. Вражаючі фото

Історія Одеського залізничного вокзалу

15 січня у 1863 році в Санкт-Петербурзі ухвалили рішення про будівництво та затвердили статут Одесько-Балтинської залізниці. Тоді за державні кошти вирішили збудувати залізничі лінії від Одеси до Балти. Керував роботами барон Унгерн-Штернберг, а загальне керівництво доручили губернатору краю — генерал-ад’ютанту Павлу Коцебу.

Залізничне сполучення поступово розширювалось, а вокзал був «низькоповерховим» у неокласичному стилі. Тодішній вокзал вже не вміщував потік пасажирів та не відповідав потребам міста, ще й знаходився у незручному місці, тож з дозволу імператора Олександра II вирішили будувати новий вокзал, який з’явився у 1884 році. Він був розташований на старій межі Порто-Франко та закінчувався на Пушкінській вулиці. 

вокзал

Так вокзал виглядав до Другої світової війни. Фото 1918 року.

Зруйнували вщент

Будівлю вокзалу підірвали в останні дні окупації Одеси під час Другої світової війни у 1944 році. Коли місто звільнилося від німецько-фашистських загарбників, ухвалили рішення побудувати новий вокзал на місці зруйнованого. Його збудували швидкими темпами: роботи почались у листопаді 1950 року, а вже 12 липня 1952 року його здали в експлуатацію. Нова будівля повторює старий вокзал. 

Більше цікавих історичних фактів про Одесу