Корупційний скандал в Одесі: окрім податкової, «трястиме» ще ДБР і СБУ

logo


Затриманням керівниці місцевих податківців ситуація може не вичерпатися.

Очільницю Одеської обласної податкової служби підозрюють у спробі підкупу працівника регіональної прокуратури – вона нібито пропонувала 25 тисяч доларів, аби той закрив очі на корупційні схеми податкової. Чиновницю затримали на гарячому, після чого від посад відсторонили усе керівництво одеської податкової, йдеться в сюжеті ТСН.19:30.

Відео того, як очільниця податкової передає прокурору гроші, оприлюднило НАБУ. 25 тисяч доларів були тільки першим траншем – під час попередньої зустрічі, котра теж є на записі, в товаристві свого заступника жінка обіцяє прокурору, що гроші заноситимуть щомісяця. Але при цьому вона не знає, що кожне її слово пише камера, встановлена у кабінеті.

Відео

НАБУ затримало очільницю Одеської податкової служби, підозрювану у спробі підкупу

Вона йому нібито пропонувала 25 тисяч доларів, аби закрив очі на корупційні схеми податкової. Чиновницю затримали на гарячому, невдовзі їй мають обрати запобіжний захід. Крім того, від посад відсторонене усе керівництво одеської податкової.  

НАБУ затримало очільницю Одеської податкової служби, підозрювану у спробі підкупу

В антикорупційному бюро пояснюють, що де-факто йдеться про схему вимагання грошей з місцевих підприємців. Саме за те, щоб прокуратура не втручалась у це, жінка начебто і пропонувала гроші. Затриманій очільниці податкової 38 років, до 2014-го вона працювала в Донецьку. Одеську обласну податкову очолила у вересні минулого року. Спостерігали за чиновницею з грудня – щойно отримали інформацію про намагання дати хабар, почали фіксувати кожен її крок. Відео, де передає прокурору гроші, в бюро виклали на своїй сторінці в YouTube.

Фотогалерея

У Києві на великому хабарі затримали працівницю Нацбанку та її спільника (3 фото)

7 листопада 2019 20:31

На викриття підлеглої першим відреагував голова Державної податкової служби Сергій Верланов. На своїй сторінці у фейсбук він повідомив, що від посад відсторонює усе керівництво одеської податкової. «Почуте й побачене є неприпустимим. Будь-які прояви корупції та зловживань у лавах податкової будуть викорінені», — заявив він і анонсував перевірку всіх регіональних підрозділів та навіть центрального апарату податкової служби. Останнє – невипадково, бо ж на відео чиновниця каже, що половина грошей, які вимагають з одеських підприємців, йде «на Київ».

Читайте також:

Ексзаступниці голови Міграційної служби, яку підозрюють в хабарництві, повідомили про підозру

Підозрювану затримали, незабаром їй обиратимуть запобіжний захід. Її заступнику, який теж фігурує на відео, повідомили про підозру. Прокурор, якому пропонували хабар, від спокуси утримався – саме він і передав запис у НАБУ. Там не виключають, що правоохоронцеві може знадобитися охорона. «Якщо ця особа буде потребувати захисту від нашого правоохорнного органу, в нас є всі можливості це зробити. Можливо, здійснити певні заходи для охорони його і його рідних», — пояснив директор одеського теруправління НАБУ Володимир Деулін.

Не виключено, що це лиш гучний початок ще більш гучного розслідування. Адже на скандальному відео очільниця податкової запевняє прокурора: з іншими службами вже домовилися. І згадує Державне бюро розслідувань та СБУ.

Кореспондент ТСН Олена Черняєва