Музей на Одещині поповнився цікавими експонатами з минулого століття

Експонати Болградського історико-етнографічного музею. Фото: “Бессарабія INFORM”

Болградський історико-етнографічний музей, що на Одещині, отримав цікаві медичні експонати з минулого
століття.

Про це повідомляє “Бессарабія INFORM”, посилаючись на музейний заклад.

На поличках шаф фактично викладені предмети, які раніше рятували життя людям. Наприклад, хірургічні ножиці, які використовувались у 50-х – 60-х років ХХ ст. А поруч у вигляді срібного півмісяця лежать хірургічні
голки. Не менш цікавим є пакет для перев’язування, на ньому стоїть дата: 1977 рік, поруч пакетик вати хірургічної за 18 копійок цього ж року. Трохи подалі можна побачити бинт стерильний 1958 року виготовлення.

Експонати Болградського історико-етнографічного
музею. Фото: “Бессарабія INFORM”Експонати Болградського історико-етнографічного музею. Фото: “Бессарабія INFORM”

На іншій полиці можна побачити шприц медичний ін’єкційний багаторазового вживання із скла. Цей шприц можна було стерилізувати і знову використовувати, бо одноразові шприци на той час ще не використовувались. Поруч голки для цього шприца та пенал для його укладки.

Експонати Болградського історико-етнографічного музею. Фото: “Бессарабія INFORM”Експонати Болградського історико-етнографічного музею. Фото: “Бессарабія INFORM”Експонати Болградського історико-етнографічного
музею. Фото: “Бессарабія INFORM”

Ще один цікавий експонат – це вертикальний ртутний тонометр, яким виміряли тиск у 50-ті – 60-ті роки. Поруч з ним виставлено мікроскоп, який допомагав медпрацівникам у минулому столітті правильно встановлювати діагноз хворого.

Експонати Болградського історико-етнографічного музею. Фото: “Бессарабія INFORM”Експонати Болградського історико-етнографічного музею. Фото: “Бессарабія INFORM”

А ось на іншій поличці чудернацька дерев’яна дудочка. Що це таке? А це – стетоскоп для прослуховування серця та легенів у хворих. Пізніше його замінив фонендоскоп.

Експонати Болградського історико-етнографічного музею. Фото: “Бессарабія INFORM”

“Між двома подарованими шафами з лікарні можна побачити ще один дарунок. Це невеличка скляна шафа фельдшера, яку подарувала сім’я колишнього медика з Болграда Боболова,
що проживав по вулиці Терещенка, 75. На жаль, його ліки не збереглися, але на поличках висталено медичну шапочку та хустину медичної сестри 50-х років“, – акцентували у музеї.

Експонати Болградського історико-етнографічного
музею. Фото: “Бессарабія INFORM”

Додамо, що Болградський історико-етнографічний музей також отримав від хірургів: білий халат, що має зав’язки на спині, біли бахіли, фартух з білої прозорої клейонки, маску антимікробну та головний убір.