На Одещині фіксують летальні випадки менінгіту

Бактеріальний менінгіт – один із найнебезпечніших видів хвороби. Тільки на початку 2024 року на Одещині на менінгококову інфекцію захворіли троє людей – два випадки були летальними.

Як повідомили в Одеському обласному центрі контролю та профілактики хвороб, за даними моніторингу в області спостерігається зростання захворюваності на менінгококову інфекцію.

Так, минулого року наОдещині було зареєстровано 13 випадків менінгококової інфекції, з них троє хворих – це діти до 17 років. Переважна більшість випадків зареєстрована в Одеському районі – 10 та Білгород-Дністровському – 3.

Особливу тривогу викликає реєстрація групових захворювань. Так, в Татарбунарській громаді на менінгіт захворіла ціла родина з трьох осіб.

Небезпечний менінгокок: в Ужгороді від інфекції померли двоє дітей (відео)  — Варта 1

Відмічається і зростання рівня летальності, зазначають лікарі. У 2023 році п’ять мешканців регіону загинули від менінгіту – всі хворі звернулись по медичну допомогу невчасно.

Менінгококова інфекція – одна з найбільш важких гострих інфекційних захворювань з різними клінічними проявами локалізованихабо генералізованих форм інфекційного процесу.

Небезпека інфекції полягає в тому, що вона може мати дуже швидкий, блискавичний розвиток важких форм з високим ризиком летального результату. У такому випадку від різкого підвищення температури, висипань — аж до ураження головного мозку, цілого організму, сильної інтоксикації та загибелі хворого — може минути лише одна доба.

Попередити розвиток хвороби можна своєчасним зверненням по медичну допомогу при появі ознак ГРВІ, а також задопомогою профілактичних щеплень. Нагадуємо, вакцинація проти менінгіту є не обов’язковою, а проводиться за власні кошти та бажанням.

Джерело