На Одещині митники конфіскували цінну колекцію монет

Одеські митники вилучили колекцію монет, яка має культурну та історичну цінність.

Про це повідомляє пресслужба Одеської митниці.

Заявлені відправником у поштовій накладній взуття, консерви, посуд та одяг виявилися нумізматичною колекцією. Це з’ясувалося під час здійснення митного контролю посилки, яка надійшла з Ізраїлю на адресу громадянки України.

У семи
металевих банках замість чаю та цукерок, як було написано на етикетках, знаходилися монети різного номіналу та років виготовлення з 85 країн світу. Зокрема, 749 монет карбовані протягом 1842-1950 років, а 1382 — випущено в обіг у період з 1951 року по 2020-ті роки.

У колекції є монети майже всіх країн Європи: від крейцерів та гелерів часів Австрійської імперії, фінських пенні, карбованих у 1917 році, та нідерландських центів і гульденів кінця ХІХ століття до німецьких марок та
пфенінгів, норвежських ере, ірландських та ісландських крон, швейцарських раппенів від початку ХХ століття до сьогодення.

У нумізматичній збірці вони становлять левову частку і по кількості, і по цінності. Більш того, деякі країни представлені настільки широко, що по монетам можна вивчати не тільки державну грошову систему, а й історію.

Серед виявленого — також грошові одиниці Туреччини, Тунісу, Філіппін, Сирії, Японії, Ізраїлю, Бразилії, Австралії, Індії,
Йорданії, Індонезії та інших країн.

Є навіть пам’ятні рублі самопроголошеної Придністровської Молдавської Республіки та центи Сурінаму часів його колоніального минулого.За фактом переміщення предметів з ознаками культурних цінностей з приховуванням від митного контролю одеськими митниками було складено протокол про порушення митних правил за ознаками частини 1 статті 483 МКУ, а нумізматичну колекцію, яка нараховує 2131 монету, вилучено та направлено на експертизу.

Фахівці Національного музею історії України дійшли висновку, що переважна більшість монет має історичну цінність, а
представлені на експертизу монети у цілому є колекцією, яка має культурну та історичну цінність.

Це стало підставою для направлення до правоохоронних органів відповідного повідомлення про діяння, що має ознаки злочину, передбаченого статтею 201 Кримінального кодексу України.