На Одещині планували відремонтувати дитячий садочок за 147 мільйонів гривень: тендер скасували

10 Липня 2024, 12:13

У Березівському районі планували відремонтувати дитячий садочок за 147 мільйонів гривень: тендер скасували 270

У Березівському районі планували відремонтувати дитячий садочок за 147 мільйонів гривень: тендер скасували

Аналітики Територіального управління  Бюро економічної безпеки в Одеській області під час моніторингу публічних закупівель виявили декілька ризикових тендерів, де виконавцем робіт виступала одна і та ж компанія. 

Про це
повідомили у БЕБ.

Посадовці планували провести реконструкцію будівель пологового будинку в Одесі та дошкільного закладу в Березівському районі Одеської області. Вартість послуг становила понад 175 млн грн та 147 млн грн відповідно. 

За результатами інформаційно-аналітичної роботи
працівники Територіального управління встановили, що для участі у процедурі тендерних закупівель фірма-виконавець робіт завищила показники фінансової звітності. Мета таких дій полягала у штучному підвищенні фінансової спроможності компанії, оскільки це є одним з кваліфікаційних критеріїв передбачених у вимогах до закупівлі. Також у фірми була відсутня матеріально-технічна база та недостатня кількість працівників відповідної кваліфікації, що свідчить про неможливість виконання будівельних робіт
власними силами. 

Крім того, компанія зареєстрована на непідконтрольній Україні території. 

Аби не допустити неефективне використання та розтрату бюджетних коштів, аналітики Бюро направили лист замовникам з рекомендацією перевірити доцільність укладання договорів підряду. Після її  розгляду замовники повідомили БЕБ про відхилення тендерної пропозиції  учасника і скасування відкритих торгів.