На Одещині судитимуть групу, яка допомагала чоловікам втекти з України

Головна
> Новини
> Кримінал
> На Одещині судитимуть групу, яка допомагала чоловікам втекти з України
На Одещині судитимуть групу, яка допомагала чоловікам втекти з України

13:51 15 Травня 2024

Підсудним загрожує до дев’яти років позбавлення волі з конфіскацією майна.

На Одещині судитимуть групу, яка допомагала чоловікам втекти з України

Слідчі відправили до суду обвинувальні акти щодо членів групи, яка займалася вивезенням чоловіків призовного віку з України.

Про це повідомили у пресслужбі ГУ НП України в Одеській області.

Організатор групи займався пошуком військовозобов’язаних чоловіків, які бажали незаконно виїхати з
країни, та підробкою офіційних документів — наказів про працевлаштування клієнтів на стратегічно важливих підприємствах та посвідчень про відрядження в одну з сусідніх країн. Також за потреби він забезпечував постановку на облік до територіального центру комплектування та соціальної підтримки з наданням відстрочки у зв’язку з бронюванням їх посад.

Троє його спільників виконували функції виконавців та посібників. Вони також підшукували охочих виїхати за кордон чоловіків, отримували від них
документи, необхідні для бронювання, та гроші як оплату за послуги. «Тариф» коливався від 1000 до 4500 доларів. Крім того, вони надавали клієнтам консультації щодо способів перетину кордону та вручали вже виготовлений пакет документів, що забезпечував «зелений коридор» до сусідньої країни.

На Одещині судитимуть групу, яка допомагала чоловікам втекти з України

Слідчі довели причетність групи до 10 епізодів переправлення чоловіків за кордон, на яких вони заробили понад 25 тисяч
доларів.

Їх судитимуть за ч. 3 ст. 332 Кримінального кодексу України, членам групи загрожує позбавлення волі на строк від семи до дев’яти років з конфіскацією майна.

Крім того, в окреме провадження виділили матеріали щодо посадової особи одного зі столичних ТЦК та СП — чиновник хоч і не входив до складу угруповання, але був залучений до однієї оборудки з військово-обліковою документацією. Йому повідомили про підозру за ч. 1 ст. 366 Кримінального кодексу України. Слідство у цьому
провадженні триває.

Нагадаємо, на Одещині затримали чоловіка, який за допомогою фіктивних документів намагався втекти з країни.