На Одещині бракує місць в COVID-лікарнях, «швидкі» встигають не завжди – волонтерка

image

В Одесі й області ускладнилася ситуація з наданням допомоги інфікованим COVID-19. Вкрай мало місць у COVID-лікарнях, для надання допомоги у резерв вводять райлікарні.

Про це повідомляє керівник благодійного фонду «Корпорація монстрів» Катерина Ножевнікова на своїй сторінці в Фейсбуці, передає Укрінформ.

«Одеська область вийшла на перше місце за середнім числом летальних за тиждень (в середньому 26 кожен день) і за новими випадками (в середньому 1293 кожен день)… Одеську 8-у міську лікарню так і не відкрили: якісь технічні проблеми. ОДА подає вже в резерв маленькі райлікарні, у яких є інфекційні ліжка. Але там, правда, більше нічого й немає: лікарів немає, обладнання — теж», — зазначила Ножевнікова.

Волонтер констатувала, що 19 жовтня в Одесі померли 58 осіб.

У Британії зафіксували найбільше смертей від коронавірусу за сім місяців

«Це офіційні дані. А скільки дійсно померло вчора людей ми побачимо пізніше, в додаткових…», — написала Ножевнікова.

За її словами, стало більше трагічних повідомлень: «Катя, нам сказали, ви можете допомогти. Мама хворіє. Недовго. Але слабшає на очах. Швидка не їде кілька годин. Ми обдзвонили всі стаціонари — місць немає. Допоможіть. 12:30 пропущений дзвінок. 21:00. Катя, мама померла. Ми так і не дочекалися швидкої і не знайшли місця (в лікарні — ред.). Дивитися як у тебе на очах вмирає задихаючись рідна людина нестерпно».

Краще отримати довідку про вакцинацію, ніж свідоцтво про смерть – Ткаченко

Ножевнікова зазначає, що дзвінки лікарям про прийом хворих вже ні до чого; дзвонила щодо хворого «чоловіка: сатурація — 70. Ураження легень — 60. Місць немає. У швидкій катаються кілька годин. Стан погіршується на очах… Телефонувала всім: місць немає. Почекала годину. Знову зателефонувала: раптом місце з’явиться? Місць немає. Зателефонувала ще раз всім, кому тільки можна — вже вище головлікарів. Місце знайшли. Виїжджайте. Їдемо. Дві години майже чекаємо біля воріт: чомусь не беруть. Родичі телефонують мені, я — тим, хто допомагає. Вони — лікарям, потім — мені, я — родичам. Більше 20 дзвінків. У підсумку прямим текстом повідомляють, що у пацієнта рак гортані: «який сенс його брати?».

Як переконалася волонтер, вже почало діяти «медичне сортування»: хоча хворого все-таки у стаціонар поклали, але з криками і погрозами.

МОЗ: 94% госпіталізованих із коронавірусом минулого тижня — невакциновані

Виникло і таке питання, зазначила Ножевнікова, з урахуванням даних «по нолях» у всіх стаціонарах: «Може чесніше вже це озвучувати? Щоб не витрачати час швидких, наприклад? Щоб не давати помилкову надію людям? Хоча й у стаціонарах вже надія є не у всіх. Стільки повідомлень, як учора, з питанням «до нас не підходять, що робити?», я не пам’ятаю».

Як підсумувала Ножевнікова, ситуація в Одеській області стрімко погіршується: 495 — летальних випадків, +14% за тиждень. 18912 — нових випадків (захворювання на коронавірус — ред.), +5% за тиждень. 40531 — пацієнтів у лікарнях, +25% за тиждень. 5431 — добова госпіталізація, +18% за тиждень.

Разом з тим, зазначила волонтер, різке збільшення кількості захворювань також пов’язано з тим, що «9 з 10 осіб, хто просить про допомогу, не вакциновані!».

За фейки про «шкідливі вакцини» треба блокувати в соцмережах – Ткаченко

«Так що в тому, що відбувається є пряма їхня вина: укладіть декларацію з сімейним лікарем! Купіть пульсоксиметр додому. Зробіть хоч щось…», — просить волонтер.

За даними Одеської ОДА, за минулу добу на території області лабораторно підтверджено 1606 випадків захворювань COVID-19, в тому числі 89 дітей і 20 медпрацівників.

Як повідомляв Укрінформ, за минулу добу в Україні зафіксували 18912 нових підтверджених випадків коронавірусної хвороби COVID-19. За весь час пандемії в Україні захворіли 2679185 осіб, видужали — 2344799 осіб, летальних випадків — 61843, проведено 13709705 ПЛР-тестувань.

Фото: Evgeny Maloletka