На Одещині чиновники дали шанс отарі овець, яка повільно вмирає від голоду на території порту

logo


Зоозахисники та волонтери годуватимуть тварин, доки ситуація не вирішиться.

У Чорноморському порту обіцяють  облаштувати майданчик для овечої отари. Тварин мають випустити на повітря і погодувати. Після втручання журналістів і зоозахисників чиновники погодилися дати шанс отарі, яка вже два тижні повільно вмирає без їжі і води у фурі на території портового терміналу. Про це йдеться у сюжеті ТСН.19.30.

Вівцям треба потерпіти ще добу – у тісній фурі, впритул одна до одної, стоячи на трупах. Після цього в порту обіцяють облаштувати загороду, аби випустити змучених тварин на повітря. Раніше зробити цього не могли — дозвіл дає лише протиепізоотична комісія.

Після учорашнього скандалу та розголосу одеські зоозахисники та волонтери пізно ввечері пікетували вхід до портового терміналу. П’ять годин суперечок з охороною – і зрештою заїжджає машина з харчами для виснаженої худоби. Овець годують просто з рук через щілини у фурі.

ВідеоУ Чорноморському порту обіцяють облаштувати майданчик для овець, «замурованих» у фурі

Врятувати овець. У Чорноморському порту обіцяють облаштувати майданчик для овечої отари. Тварин мають випустити на повітря і погодувати. Після втручання журналістів і зоозахисників чиновники погодилися дати шанс отарі, яка вже два тижні повільно вимирає без їжі і води у фурі на території портового термінала. 

У Чорноморському порту обіцяють облаштувати майданчик для овець, "замурованих" у фурі

Від безвиході та відчаю власниця овець написала згоду на утилізацію отари. Утім, 25 жовтня на засідання  комісії прийшла з надією урятувати тих, хто вижив. На пропозицію чиновників потай вивезти овець на спалення вона не зголосилася.

«Я знаю, що ці вівці не були розмитнені на території Туреччини, жодних контактів з іншими тваринами вони не мали. Я усіма силами буду намагатися врятувати усе, що можна», — каже власниця овець Олена Севінч.

На слово власниці чиновники не вірять. Документ з Туреччини, що вівці не проходили митних процедур, який вона передає, до уваги не беруть. Члени комісії навіть не  розуміють, для чого зібралися.

Читайте також: Трупи і нестерпний сморід: у Чорноморському порту через бюрократію конають триста голодних овець

Зрештою під тиском зоозахисників комісія вирішує звернутися до Туреччини за підтвердженням, що українські вівці з турецькою худобою не контактували. Отримають таке підтвердження – повернуть овець у господарство. Якщо ж ні – їх вважатимуть зараженими, і знищать. При цьому чиновники не знають, як везтимуть потенційно небезпечних тварин через українські міста.

Рішення комісії проблему не вирішать, твердять зоозахисники. Чиновники тягнуть час та намагаються перекласти з себе відповідальність за будь-які наслідки – зокрема, на власницю худоби та на турецьку сторону.

Читайте також: Для овець у порту Чорноморська облаштують спеціальний майданчик

«Вони не готові зробити нічого. Ця ситуація, за якою зараз спостерігає вся Україна, має стати прецедентом для того, щоб внести зміни у законі. Скільки таких випадків відбувається без нашого відома, без розголосу! Тварини помирають», — каже зоозахисниця Яна Титаренко.

Волонтери збираються весь час очікування листів з Туреччини годувати та доглядати овець. Працівники порту обіцяють  зоозахисників до тварин допускати.

Кореспондент ТСН Олена Черняєва

ВідеоУ Чорноморському порту від голоду і спраги помирають три сотні овець

Без води та їжі вже майже два тижні. У поромному терміналі Чорноморського порту від голоду і спраги помирають три сотні овець. Живий вантаж зачинений у фурі – вивезти отару з порту без дозволів неможливо. Хто і чому зволікає з видачею документів – з’ясовувала ТСН.

У Чорноморському порту від голоду і спраги помирають три сотні овець