На Одещині до заповідника переселили рідкісних пеліканів, що жили в ресторані

Занесених до Червоної книги птахів використовували для залучення відвідувачів.

Пеліканів переселили до заповідника / фото facebook.com/rusevivan

Пеліканів переселили до заповідника / фото facebook.com/rusevivan

В Одеській області екологи переселили до національного природного парку «Тузловські лимани» двох червонокнижних пеліканів, які жили на території ресторану.

«Тузлівські лимани» під Одесою прихистили 1500 рожевих пеліканів (фото)Про це в Facebook повідомив відомий еколог, співробітник заповідника Іван Русєв.

За його словами, двох ручних пеліканів утримували в сезонному ресторані «Чорноморка» на березі Чорного моря в селі Миколаївка Білгород-Дністровського району Одеської області.

Він розповів, що сьогодні птахів за координації менеджера й у супроводі співробітника ресторану доставили до заповідника.

«Їм тут усе незвично, адже вони росли зовсім в інших умовах, де їх позбавляли можливості літати. А пелікан… без великого польоту — це не пелікан. Пелікани, на жаль, літати поки зовсім не можуть і, ймовірно, їх доведеться перетримувати до весни», — заявив Русєв.

Пеліканів переселили до заповіднику / фото facebook.com/rusevivan

Пеліканів переселили до заповіднику / фото facebook.com/rusevivan

Він зазначив, що цих птахів, ймовірно, доведеться тримати в зимових вольєрах. Для їхнього харчування до весни необхідно буде щонайменше півтонни риби, для чого планується залучити спонсорів.

За інформацією еколога, про пару пернатих, що перебуває в ресторані, повідомила його відвідувачка — одеситка Ганна Кравченко. Жінка розповіла, що птахів, занесених до Червоної книги, використовують для залучення відвідувачів, перетворивши на своєрідних «кішок» — із ними постійно фотографуються дорослі та діти, гладять, годують із рук тощо. При цьому співробітники ресторану не знали, що буде з птахами після закінчення курортного сезону.

Як зазначив Русєв, він узгодив із керівництвом заповідника «Тузловські лимани» переселення птахів і розповів про ідею їх повернення в дику природу лідеру громадської організації «Зелений лист» Владиславу Балинському.

«У НПП «Тузловські лимани» дикі пелікани живуть із квітня до жовтня й іноді навіть до початку листопада», — уточнив Русєв.

Пелікани жили на території ресторану / фото facebook.com/rusevivan

Пелікани жили на території ресторану / фото facebook.com/rusevivan

Балинський звернувся до менеджера закладу, і в результаті переговорів власники мережі ресторанів «Чорноморка» погодилися передати пеліканів до нацпарку.

Для ознайомлення з новим «місцем проживання» рідкісних птахів до «Тузловських лиманів» приїжджала менеджер із Києва. Після спілкування з керівником нацпарку Іриною Вихристюк, менеджер, попри прихильність до птахів, ухвалила рішення про передачу їх до заповідника.

Русєв зазначив, що власники ресторану купили червонокнижних птахів у контрабандистів, які викрадають пташенят із дикої природи, а утримання пеліканів у неволі — незаконне.

Еколог також оприлюднив фотографії пеліканів у ресторані та в заповіднику.

«Тузлівські лимани»: довідка

«Тузловські лимани» — національний природний парк, розташований на території Татарбунарського району Одеської області. Створений 1 січня 2010 року. Площа — 27 865 га.
Загальна площа водних дзеркал водойм — 206 кв. км. Система озер, розташованих у парку, має статус водно-болотних угідь міжнародного значення, відповідно до Рамсарської конвенції, з особливим охоронним режимом.