На Одещині горів житловий будинок: у вогні загинув 55-річний господар

image

В Одеській області, 25 листопада, трапилась пожежа у житловому будинку у селі Велике Плоске Роздільнянського району. У вогні загинув господар будинку.

Про це повідомляє пресслужба УДСНС в Одеській області.

В Одесі горіла багатоповерхівка на 6 станції Фонтану. Відео

Деталі інциденту

До рятувальників повідомлення про пожежу надійшло сьогодні, 25 листопада, о 15:00. Займання сталося у житловому будинку. Пожежники встановили загорання домашнього майна у одноповерховій будівлі на площі 2 м². Під час гасіння пожежі виявили тіло загиблого господаря будинку 1966 року народження.

Ймовірна причина виникнення вогню — коротке замкнення саморобного електрообігрівача. До гасіння пожежа залучили 1 пожежну машину та 4 рятувальника.

Як уникнути пожежі під час використання обігірвачів

Неякісний обігрівач може призвести до замикання проводки та спровокувати виникнення вогню. Практично кожна третя пожежа в квартирах відбувається через неправильну експлуатацію обігрівальної техніки. Наступна часта причина — використання приладів практично у цілодобовому режимі або приєднання їх до розетки, в якій підключені інші прилади. Внаслідок цього мережа перевантажується через що виникає ризик займання. Варто стежити за справністю штепсельних з’єднань та електророзеток. Ні в якому разі не залишайте обігрівальні прилади без нагляду, пильнуйте їх правильне розташування та установку.

Їх необхідно встановити таким чином, щоб уникнути перекидання, на не­горючій основі, обмежити  до них доступ дітей. Відстань від електроопалювальних приладів до горючих матеріалів і конструкцій має бути не меншою за 25 см, а краще, близь­ко метра. Слід відрегулювати терморегулятор таким чином, щоб температура зовнішньої його поверхні у найбільш нагрітому місці не перевищувала 85°С. Також, прилади потрібно регулярно очищати від пилу. І особливо важливо, що не можна класти кабелі живлення на нагріті частини приладів або ховати під килим. Ще один нюанс — бажано уникати вико­ристання подовжувача. Це може бути причи­ною перегріву приладу і виникнення пожежі. І очевидний факт — не можна використову­вати обігрівальні прилади в приміщеннях, де зберігають легкозаймисті речовини на зразок бензину, розчинників, фарби.

Нещодавні випадки пожеж в Одеській області