На Одещині госпіталізували чоловіка з підозрою на сибірку

З хворим контактували п’ятеро осіб, зокрема й дитина.

Госпіталізований отримує відповідне лікування / фото УНІАН

Госпіталізований отримує відповідне лікування / фото УНІАН

У Саратському районі Одеської області госпіталізували чоловіка з підозрою на сибірку.

Як передає кореспондент УНІАН, про це сьогодні на брифінгу повідомив заступник директора Одеського обласного лабораторного центру МОЗ України Сергій Дементьєв.

«У п’ятницю зареєстровано випадок підозри на сибірку. Це чоловік, який професійно займається заготівлею туш (домашньої худоби — УНІАН). У сімейному осередку — п’ять контактів, зокрема дитина. Вони отримують профілактичне лікування», — повідомив фахівець.

Читайте такожУ Івано-Франківській облраді зафіксували спалах коронавірусу

Він зазначив, що зазначений чоловік — житель села Фараонівка — госпіталізований до Саратської районної лікарні, де зараз отримує відповідне лікування.

Зазначається, що чоловік звернувся до лікаря у зв’язку з появою на нозі характерного шкірного висипання. Наразі проби, взяті у пацієнта, направлено до профільної лабораторії Києва для проведення ПЛР-аналізу (біологічний аналіз на полімерну ланцюгову реакцію) для встановлення остаточного діагнозу.

Зараз у Саратському районі працює спеціальна комісія, яка проводить протиепідемічні заходи в осередку зараження. Також встановлюються джерела ймовірного інфікування. Зокрема, вивчається стан домашньої худоби та туш у Саратському та поруч розташованому Тарутинському районі, де здійснювалась закупівля сировини та живої худоби.

Дементьєв зазначив, що попередній випадок сибірки було виявлено в Одеській області у 2018 році в тому ж Саратському районі, коли були інфіковані п’ятеро осіб при обробленні туші полеглої корови. Ця тварина не була вакцинована.

Спеціаліст акцентував на тому, що до 2018 року в Одеському регіоні сибірка не реєструвалась близько 30 років. Ймовірно, у зв’язку з тривалим періодом відсутності інфекції місцеві жителі «розслабились» і перестали вакцинувати домашніх тварин.

Дементьєв також зазначив, що на сьогодні, в регіоні є 428 поховань худоби, полеглої внаслідок зараження сибіркою. З цієї кількості 22 скотомогильника — в Саратському районі.

Як припустив заступник директора лабораторного центру, в серпні-вересні починаються дощі, під впливом яких грунтові води можуть розмивати поховання.

Не виключено, що в подальшому дрібна та велика рогата худоба заражається сибіркою на пасовищах. Люди (пастухи, різники туш та ін.) інфікуються через особливості своєї професії.

Як повідомляв УНІАН, восени 2018 року в селі Міняйлівка Саратського району Одеської області було зафіксовано спалах сибірки серед людей, п’ятьох осіб госпіталізували. У департаменті охорони здоров’я Одеської обласної державної адміністрації повідомили, що ці люди контактували з хворою твариною — забили й з’їли корову, в якої були ознаки небезпечного захворювання.

Ймовірно люди заразились під час забою тварини та оброблення туші.

Довідка УНІАН. Сибірка — особливо небезпечне інфекційне захворювання сільськогосподарських і диких тварин усіх видів, а також людини. Характеризується інтоксикацією, розвитком серозно-геморагічного запалення шкіри, лімфатичних вузлів і внутрішніх органів; протікає в шкірній або септичній формі (також у тварин зустрічаються кишкова та легенева форми).

Читайте останні новини України та світу на каналі УНІАН в Telegram

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter