На Одещині новий голова ОТГ склав присягу. Спостерігачі заявили, що офіційних результатів не було

image

У Затоківській ОТГ, що в Одеській області, відбулася перша сесія нової селищної ради. Там заявили про обрання на посаду голови Андрія Апанасенка, після чого той зачитав присягу. Натомість спостерігачі заявили, що офіційні результати ще не оприлюднили.

Відео, на якому Апанасенко зачитує присягу та оголошує новий склад ради, у мережі оприлюднив користувач під ніком Michael Zinkoff.

Натомість, за словами голови Одеського обласного осередку Комітету виборців України Анатолія Бойка, спостерігачі не бачили протоколу результатів виборів у приміщенні ТВК. Тому такі результати голосування можуть бути «сумнівними». Наразі спостерігачі організації з’ясовують обставини призначення Апанасенка.

«Дуже не прозоро, тому наша організація не може говорити про те, що це відбулося у межах законодавства. Зараз ми намагаємося з’ясувати, чи були взагалі встановлені результати, коли вони були встановлені, чому територіальна комісія це зробила без присутності спостерігачів, і так похапцем. І чому не оприлюднили протокол, не оприлюднили результати», – пояснив Бойко.

Кореспонденти Суспільного намагалися отримати коментар голови Кароліно-Бугазької територіальної виборчої комісії Юлії Кантишевої, однак вона слухавку не взяла.

Також Анатолій Бойко розповів, що у Кароліно-Бугазькій сільській громаді дільнична виборча комісія №510693 тимчасово припинила підрахунок голосів. Причиною стали загублені протоколи, які члени комісії спочатку вирішили заповнювати як «чернетки».

«Загубили начебто чернетку протоколу, хоча жодної чернетки не мало бути. Тобто комісія мала від початку вести повноцінний протокол. І зараз ми не знаємо, чи там дійсно загубили чернетку, чи навмисно знищили якісь записи для того, аби фальсифікувати протокол. Питання відкрите», – додав Бойко.

Нагадаємо, у ніч з 26 на 27 жовтня залучена фахівчиня Кароліно-Бугазької ТВК, яка не є членкинею виборчої комісії, запропонувала членам комісії зробити перерву в безперервному засіданні. Як запевнили в «Опорі», з цією пропозицією члени ТВК погодилися попри те, що Виборчий кодекс не передбачає перерви.

Суспільне Одеси готове надати право учасникам події висловити свою позицію. Для цього пропонуємо зв’язатися з редакцією у будь-який зручний спосіб.

В Одесі членам ДВК закидають підробку виборчої документації
На Одещині ДВК загубила пакет з бюлетенями: шукали разом із поліцією
Запаси їжі, розкладні ліжка та бюлетені: як минула ніч в Одеській міській ТВКЧитайте нас в Telegram, Facebook, Twitter.