На острові Зміїний встановили обладнання контролю за надводними й підводними цілями

На острові Зміїний Одеської області встановили обладнання контролю за надводними й підводними цілями, отримане від іноземних партнерів.

Про це повідомили у пресслужбі ГУР МО України у фейсбуці.

Зазначається, що з урахуванням присутності військових сил та засобів РФ, що наростають, у Чорноморському регіоні й на окупованої території Криму, а також задля недопущення можливих провокацій з боку країни агресора, Головне управління розвідки Міноборони України провело навчання з перевірки боєздатності розвідувальних сил і засобів у районі острова Зміїний до виконання завдань за призначенням.

Під час заходу відпрацьовано комплекс практичних питань. Зокрема, з особовим складом проведено заняття з:

підводного мінування, перевірено готовність розрахунків ПЗРК до виявлення та розпізнавання повітряних цілей.

Також розвідники виконали вправи стрільб зі стрілецької зброї.

Крім того, повідомляється, що на острові встановлено обладнання контролю за надводними та підводними цілями, отримане від іноземних партнерів.

: Як офіцер ЗСУ Анатолій Штефан розвінчує міфи російської пропаганди у соцмережах (ВІДЕО)

Фото: facebook.com/DefenceIntelligenceofUkraine

Острів Зміїний має важливе стратегічне положення в акваторії північно-західної частини Чорного моря. Він розташований за 38 км від узбережжя на схід від дельти Дунаю. Його відстань до Одеси становить всього 120 км. Острів має хрестоподібну форму, завдовжки по крайніх точках 662 і завширшки 560 метрів, площа – 17 га. Довжина берегової лінії – 3,34 км. Найближчі населені пункти України — порт Усть-Дунайськ та місто Вилкове.

: Скайдайвинг для екстремалів: де в Україні можна стрибнути з парашутом і скільки це коштує

Прикриття острова забезпечується також елементами комплексної системи протиракетної оборони (ПРО) країн Альянсу, що закриває східні кордони Євросоюзу. Крім того, в румунській Констанці дислокується Військово-Морська база НАТО, що також підтримує баланс сил у регіоні.

Нагадаємо, у зоні ООС визначили кращий артилерійський розрахунок.

Як ми повідомляли раніше, українські спецпризначенці тренувалися стрибати із конвертопланів Osprey.

Головне фото: Ютуб.