На завтра в Одесі потрібні донори крові: як записатися

На завтра в Одесі потрібні донори крові: як записатися

Щоб врятувати чиєсь життя вам потрібно 20 хвилин

На завтра, 3 жовтня в Одесі велика потреба в донорах 1 (+), 2(+), 2(-), 3 (+) груп крові. Всі охочі мають попередньо зареєструватись. Про це повідомляють в телеграм-каналі Донор Одеса. Здача відбудеться у вівторок 3 жовтня з 9 години ранку до12:00 на Слобідці 1(+) сім людей, 2(+) п’ять людей. Крім того, здати кровь можна також на Пироговській о 9:00. Необхідно 2(+) три людини, 2(-) дві людини, 3(+) дві людини. Після реєстрації Вам зателефонують та підтвердять, що треба приходити. 

Міф 1: Донор може «підхопити» інфекцію.

Факт: Донорство безпечне на 100%. З кров’ю контактують лише два предмети: скарифікатор (інструмент для проколювання пальця) та голка гемакона (контейнер для забору та зберігання крові). Вонистерильні. Застосовувані інструменти при вас викидають. 

Міф 2: Донорство шкодить здоров’ю

Факт: здавати кров корисно, оскільки для донора це — — профілактика серцево-судинних захворювань; — стимуляція кісткового мозку; — розрідження крові (зменшується ризик утворення тромбів); — омолодження (поповнення нових і здорових клітин крові); — іноді — очищення шкіри.

Міф 3: Здавати кров боляче.

Факт: Незручностей від болю набагато менше, ніж, наприклад, від»уколів краси» або татуювання. Процедура здачі крові триває недовго, 10-12 хв. 

Нагадаємо, що в Одесі до міської акції «Здай кров — врятуй життя» в рамках проєкту «Донор Одеса» вчергове долучилися співробітники Центру первинної медико-санітарної допомоги №16. Цього разу донорську кров у міському відділеннітрансфузіології здали 12 працівників Центру.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб першими дізнатися про найважливіші події!