«Наміри добрі, а результат ось такий»: в Одесі прокоментували скандал із вихователькою дитсадка

logo


Жінка примусово годувала малечу і за це позбулася своєї посади.

В Одесі вибухнув скандал у дитсадку після того, як батьки кількох малюків поскаржилися у департамент освіти на виховательку. За їхніми словами, діти налякані та бояться ходити в садочок, бо там на них кричать і силоміць годують, ідеться в сюжеті ТСН.19:30.

3-річний Лесик зранку радісно біжить у дитячий садок, а ще тиждень тому батьки не могли його сюди затягнути. «Він плакав, він кричав, за тата тримався. Ну, вихователька – я не знаю, що робила з дітьми, але діти її боялися», — каже мати Олексія Юлія Недялтова. Малюк ще лише вчиться говорити, тож пояснити до пуття, чого не хоче йти в садок, не міг – аж поки якось мама на власні очі не побачила, як вихователька з криком змушує дитину доїсти все з тарілки. «Я заскочила виховательку на тому, як вона силоміць годує мою дитину, і я поговорила з нею про це. Але потім просто пішли негативи з її боку. Ми почали сваритися, я звернулася до завідувачки, завідувачка нічого не зробила», — каже Юлія.

ВідеоВ одеському дитсадку розгорівся скандал через виховательку, яка силоміць годувала малюків

Батьки кількох малюків поскаржилися у департамент освіти на виховательку. За їхніми словами, вона постійно кричить на дітей і силоміць їх перегодовує. Діти налякані і в садок ходять зі сльозами. 

В одеському дитсадку розгорівся скандал через виховательку, яка силоміць годувала малюків

Далі знайшлося ще семеро батьків, невдоволених тим, що їхніх дітей догодовують силоміць. Усі разом вони звернулися в департамент освіти. «Департаментом була скерована відповідна перевірка до навчального закладу. Завідувачем було схвалене рішення про застосування такої міри, як звільнення співробітника, і вихователька була звільнена», — розповіла начальник департаменту освіти одеської міськради Олена Буйневич.

Читайте також: У Львові десятеро малюків отруїлися в дитсадочку

У цьому садочку 65-річна Віра Степанова пропрацювала 12 років. Колеги не на камеру кажуть, що в неї досвід ще радянських садочків, коли підвищити голос на дітей та слідкувати, аби все доїдали, було нормою. Своє звільнення жінка переживає дуже болісно. У телефонній розмові відкидає усі звинувачення, але зустрітися з журналістами не знаходить часу. Замість неї говорить завідувачка дитсадка №78. «Догодувати дитину, щоби не була голодна. Щоби дисципліна була в групі. Всі наміри добрі, але результат виявився ось такий, не зовсім приємний. Наша робота передбачає здорову нервову систему», — пояснює Наталя Мацько.

Читайте також: Вихователька в дитсадочку Житомира обікрала ясельну групу на 2000 гривень

Звільненням задоволені далеко не всі. «Вона не садистка, як пишуть. Ми прочитали – ну, чесно сказати, це жахливо, що вона била дитину. Не було такого. Догодовувала – так. Я абсолютно задоволена, що мою дитину догодовували, тому що зараз вона приходить і каже: я їсти хочу», — каже мати вихованця дитсадка Світлана Шуткевич. Фактів побиття малюків в дитсадку комісія і справді не виявила. 

Кореспондент ТСН Сергій Осадчук