«Не розповідає, що було». Психологи розповіли про стан 4-річної дівчинки, яка тиждень жила на одеському сміттєзвалищі

logo


Де її батько нині невідомо.

В Одесі допомагають подолати психологічну травму 4-річній дівчинці, яку наприкінці минулого року знайшли на сміттєзвалищі, де її покинув батько і вона була змушена майже тиждень жити з нетверезими безхатьками. У якому зараз стані дитина, дивіться у сюжеті ТСН.19:30.

Читайте також:

Чоловіка, який вбив 2-річного сина своєї співмешканки, достроково випустили з-під варти

Уже другий тиждень, як Настя повернулася у будинок дитини в Одесі. Сюди дівчинку вперше доправили рік тому, коли мати забула її вночі на стоянці. Тоді жінку позбавили батьківських прав, а невдовзі вона померла. Доньку через суд забрав до себе біологічний батько, але згодом також покинув на вулиці.

«Я буду ініціювати і подавати документи на розгляд суду на позбавлення його батьківських прав. Після цього дівчинка може стати на облік з усиновлення та виявитися вже в люблячій сім’ї Сподіваюся, їй пощастить в цьому випадку», — каже Валентина Карташова, головна лікарка будинку дитини №1 Одеси.

Відео

Жила на сміттєзвалищі з волоцюгами: 4-річній дівчинці допомагають подолати психологічну травму

Наприкінці минулого року її знайшли на сміттєзвалищі. Голодна й переохолоджена дитина жила в шатрі з нетверезими волоцюгами. Виявилося, що дівчинку там покинув рідний батько. Коли Настю забрали в дитбудинок, вона була дуже налякана і заходилася плачем, щойно бачила чоловіків.  

Жила на сміттєзвалищі з волоцюгами: 4-річній дівчинці допомагають подолати психологічну травму

Читайте також:

Вікторія. 1 рік. У львівському «вікні життя» залишили дівчинку

Для чотирирічної Насті розробили індивідуальну програму реабілітації. Довкола люди, які намагаються допомогти їй позбутися психологічної травми.

«Ми проводимо з нею корекційні заняття, ті що сприяють розвитку. Але здебільшого це присутність значущих людей, а для неї зараз це одногрупники, вихователі, нянечки, медсестри. Тобто відтворюється та базова безпека, яку було порушено», — пояснює психологиня Катерина Діброва.

За словами старшої виховательки Тетяни, дівчинці нині краще, але подумки дитина все ж згадує ту ситуацію, в якій опинилась.

«Вона не розкривається. Ще не розповідає про те, що у неї було, тому що це важко згадати як і нам дорослим», — зауважує пані Тетяна.

Читайте також:

В Одеській області підлітки побили та роздягли 11-річного хлопчика. Відео знущань опублікували у соцмережах

Де зараз біологічний батько Насті невідомо. На звалищі, де знайшли дівчинку, чоловіка востаннє бачили два тижні тому. Тим часом, за невиконання батьком обов’язків по догляду за дитиною поліція розпочала кримінальне провадження. Нині призначено низку експертиз, після яких було ухвалено рішення.

Зараз, кажуть психологи, Настя про батька не згадує. Фахівці певні, це тому що з ним пов’язаний болючий для дівчинки період. І травма, сподіваються, що лише психологічна, ще свіжа. Єдине, що вона розповіла, у наметі безхатьків, з якими вона прожила тиждень, їй дуже бракувало солодощів і улюблених мультиків.

Нагадаємо, дівчинку знайшли на сміттєзвалищі в легенькій курточці та весняних кросівках, у той час коли на вулиці була мінусова температура. Ночувала вона майже тиждень у наметі із ковдр разом із безхатьками. Батько зник, залишивши її серед нетверезих чоловіків.

Сергій Осадчук